آرام باش! رفع استرس گرمایی در گاوهای شیری

اگر مانند اکثر جامعه کشاورز زندگی می کنید. کار می کنید و با دام نفس می کشید. دیدن یک حیوان در مضیقه می تواند. برای همه ناراحت کننده باشد. بنابراین در شرایطی که در حال افزایش است. استرس گرمایی در گاوهای شما یک نگرانی. بسیار واقعی و فزاینده برای دامداران. بریتانیایی و ایرلندی است.

بنابراین….

استرس گرمایی چیست و چرا چنین مشکلی ایجاد می شود؟

اگر در انگلستان یا ایرلند کشاورزی می کنید. متوجه خواهید شد که آب و هوای ما شدیدتر است. و برخی مناطق بیشتر از مناطق دیگر تحت تأثیر قرار می گیرند. اخیراً باران بسیار کمی داشته ایم. مخصوصاً بهارهای گرم. اگر نگوییم گرم، و تابستان های گرم.

و عواقب این دو چیز است

 1. تأثیر مستقیم گرما بر گاو
 2. تأثیر بر در دسترس بودن علوفه و مصرف خوراک

با توجه به رطوبت نسبتاً بالایی. که در بریتانیا تجربه می شود. اثرات گرما بر روی گاو می تواند. در دماهای بسیار پایین تر از آنچه فکر می کنید رخ دهد. بنابراین هنگامی که جیوه به ۳۰ درجه سانتیگراد افزایش می یابد. برای کشاورزان لبنیات غیرعادی نیست. که در دمای پایین تا متوسط ​​۲۰ درجه. سانتیگراد با مشکل مواجه شوند.

وقتی صحبت از زمان سپری شده. در گرمای خورشید می شود. به نظر می رسد گاوها تفاوت چندانی با ما ندارند. در پایان روز. ممکن است دچار کم آبی. بی حالی و بسیار گرسنه شوند. کاهش اشتها به معنای کاهش. مصرف ماده خشک نیز خواهد بود. بنابراین با پیشرفت فصل. مواد خشک و علف ها کمتر. در دسترس خواهند بود.

تاثیر استرس گرمایی بر گله های شیری ما چیست؟

در مقیاس کشویی. بسته به شدت وضعیت. گاوها همان ناراحتی عمومی را تجربه خواهند کرد. که ما در گرما تجربه می کنیم. آنها در تنظیم دمای بدن و سرعت تنفس خود مشکل خواهند داشت. و با تلاش برای از دست دادن گرما. تنفس آنها افزایش می یابد. این می تواند نیازهای نگهداری گاوها را تا ۲۵ % افزایش دهد.

در نتیجه کاهش انرژی موجود برای تولید. دامداران نیز شاهد کاهش تولید شیر ۰.۵-۴ لیتر و باروری ۵ % کاهش خواهند یافت. در حالی که این دماها در اواسط دهه ۲۰ ممکن است. تنها به کاهش ۰.۵-۱ لیتری در تولید شیر منجر شود. تأثیر کلی در طی سه ماه واقعاً قابل توجه است. در آب و هوای گرم تر. اثرات بر تولید شیر و باروری می تواند. به طور قابل توجهی شدیدتر باشد.

مشکلات ثانویه ناشی از استرس گرمایی. می تواند شامل کتوز. افزایش “روزهای باز” و حتی کاهش کیفیت آغوز باشد.

نحوه تشخیص استرس گرمایی

تغییرات رفتاری و نوسانات در بهره وری. از علائم کلیدی استرس گرمایی در گاوهای شیری شما هستند. با در نظر گرفتن این موضوع. باید به علائم خاصی توجه کنید. به عنوان مثال:

فیزیکی:

 • تعداد تنفس بالاتر از حد طبیعی.
 • تنفس با دهان باز/نفس نفس به تنفس سخت تبدیل می شود.
 • قطرات در حال پیشرفت به سمت کف در دهان.
 • بی قراری/بی میلی به خوابیدن.
 • زبان بیرون زده.
 • خوابیدن / پاسخ ندادن

بهره وری:

 • کاهش تولید شیر.
 • کاهش بهره وری.

 با دماهای بالا (۲۰ درجه سانتیگراد +) مهم است. که بیشتر از حد معمول مراقب گله لبنی خود باشید. استرس گرمایی می تواند. به سرعت به گرمازدگی تبدیل شود. و باعث توقف و واکنش گاوها شود. اگرچه کاملاً برگشت پذیر است. اما اگر درمان نشود اغلب کشنده است.

چگونه می توانید از استرس گرمایی در گاو شیری خود پیشگیری و آن را درمان کنید؟

مانند بسیاری از موقعیت های مدیریت دام. در مورد استرس گرمایی پیشگیری بهتر از درمان است. در مورد پرورش گله شیری شما. چندین مرحله ساده و تنظیم رژیم غذایی وجود دارد. که می‌توانید برای کاهش وقوع و شدت استرس گرمایی انجام دهید.

رژیم غذایی

افزایش چگالی انرژی جیره برای محافظت. از گله در دوره‌های کاهش مصرف ماده خشک حیاتی است. اما انجام صحیح آن مهم است.

صرفاً جایگزینی علوفه کم انرژی با غلات. با قابلیت تخمیر بالا در واقع. چگالی انرژی روی کاغذ را افزایش می دهد. با این حال، واقعیت این است. که افزایش نشاسته باعث افزایش اسیدیته در شکمبه ای می شود. که در حال حاضر در حال مبارزه است. این می تواند منجر به اسیدوز شود. که ممکن است منجر به لنگش و کاهش تولید چربی شیر شود.

در عوض. باید به گاوهای با بازده بیشتر تحت بیشترین. استرس باید علوفه با کیفیت بالا ارائه شود. در حالی که فیبر بسیار قابل هضم. به شکل تفاله چغندر قند به. حفظ تولید کمک می کند.

علاوه بر این. دکتر ریچارد کرکلند. مدیر فنی جهانی مواد غذایی در Volac Wilmar توصیه می‌کند.

«تکمیل رژیم‌های غذایی با غذاهای. غنی از انرژی مانند چربی‌های محافظت‌شده. از شکمبه مؤثرترین راه برای کمک. به برآوردن نیازهای انرژی بدون افزایش. بار اسیدی در شکمبه است. مانند نشاسته به عنوان منبع انرژی.

 چربی به عنوان یک ماده. “خنک” در نظر گرفته می شود. در طول هضم و متابولیسم گرمای داخلی بسیار کمی. تولید می کند. با این حال. دامداران باید مناسب ترین مکمل چربی. را بر اساس مشخصات اسیدهای چرب خود در نظر بگیرند. تا به بهترین نحو با نیازها و اهداف. خود مطابقت داشته باشد.

ریچارد در ادامه توضیح می دهد. «چربی ها پرانرژی هستند. اما این اسیدهای چرب موجود در چربی است. که تعیین می کند حیوان چگونه به انرژی اضافی. ارائه شده واکنش نشان دهد.

به طور خلاصه:

 • اسید اولئیک (C18:1) به بهبود وضعیت بدن. رشد تخم‌ها و جنین‌ها و قابلیت هضم کلی. رژیم کمک می‌کند.
 • اسید پالمیتیک (C16:0) در تقویت تولید چربی شیر موثر است. و ممکن است در شرایط استرس گرمایی. مورد توجه باشد. با این حال. می تواند مسئول جداسازی مواد مغذی. از چربی بدن و در نتیجه وضعیت. پایین بدن باشد.

مدیریت

گام های زیادی وجود دارد. که می توانید برای مدیریت گله شیری خود بردارید. تا تأثیر و وقوع استرس گرمایی را در گاوهای خود. به حداقل برسانید.

این شامل:

 افزایش عرضه آب آشامیدنی. تمیز و خنک. مانند ما؛ گاوهای ما می‌توانند. در یک روز گرم تابستان از گالن H20 استفاده کنند. منابع آب خود را در خروجی های. سالن شیردوشی و در مناطق سایه دار. در امتداد مزارع خود قرار دهید. تا به خنک نگه داشتن گاوها و آب کمک کنید.

تهویه بهتر در محل سکونت شما. همانطور که ما هر پنجره و در خانه موجود را باز می کنیم. و حتی می توانیم از فن استفاده کنیم. تهویه کلیدی است. برداشتن سقف سوله شما می تواند. یک راه بسیار موثر برای خروج رطوبت. از خنک کننده تبخیری باشد. نصب فن برای حفظ حرکت هوا. ایده مناسب دیگری است.

 آیا می‌دانستید. طبق تحقیقات انجام شده در ایالات متحده. جریان هوا با سرعت ۱۰ کیلومتر در ساعت می‌تواند. سرعت تنفس حیوانات تحت. استرس گرما را تا ۵۰ %کاهش دهد.

تغذیه در زمان های خنک روز.

هضم گرمایش است و معمولاً چند ساعت پس از تغذیه به اوج خود می رسد. بنابراین تغذیه در بعد از ظهر به این معنی است. که قبل از رسیدن به اوج دمای هضم. دمای محیط باید خنک شده باشد.

شیردوشی صبح زود و عصر. آخرین چیزی که هر کسی می خواهد. این است که در گرمای روز گله شوند. در صف قرار بگیرند و گاوهای شما نیز از این قاعده مستثنی نیستند. حرکت را در گرمای روز به حداقل برسانید.

باشد. که تابستان شما پر از نور خورشید باشد…

ما بریتانیایی ها هیچ وقت از آب و هوا خوشحال نیستیم. اما در این مورد امیدواریم. تابستانی آفتابی و گرم اما نه خیلی گرم. با بهره وری بالا و استرس گرمایی کم. برای گاوهایمان داشته باشیم.

در مورد گرما. یک واقعیت کمتر شناخته شده. لبنیات شما را با این موضوع روبرو خواهد کرد.

آیا می‌دانستید. یک گاو معمولی به اندازه یک بخاری. برقی ۱.۴ کیلوواتی گرما تولید می‌کند. گاوی که ۱۸ لیتر در روز تولید می کند. ۲۸ % بیشتر از یک گاو خشک. گرمای بدن تولید می کند. گاوی با تولید ۳۱ لیتر در روز ۴۸ % بیشتر از یک گاو خشک. گرمای بدن تولید می کند.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنالیز و نحوه مصرف لطفأ به قسمت کاتالوگ محصولات مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی، پودر چربی خالص سایت مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *