آیا به اندازه کافی چربی تغذیه می کنید؟

آیا به اندازه کافی چربی تغذیه می کنید؟

چربی:

“همه ما به مقداری از چربی نیاز داریم همینطور گاوهای شیری ما”.

می دانیم که دامداران ممکن است بخاطر مشکلات مالی برای اداره دامداریشان از تغذیه دامهایشان کم کنند. چون بسیاری از آنها احساس می‌کنند؛ در کوتاه ‌مدت نتیجه مطلوب را دریافت نکرده اند. که معادل حداقل دستاوردهای بلند مدت باشد.

اما… واقعیت این است. که کاهش مصرف چربی‌های خوراک می‌تواند. یک “اقتصاد کاذب” باشد. با باروری – بهره‌وری و در نهایت سودآوری بزرگترین قربانیان “تغذیه کمتر از حد” مد نظر هستند.

عدم تغذیه کافی چربی مناسب در گله شیری چه اثراتی دارد؟

چربی در همه غذاها وجود دارد. به عنوان مثال؛ علف حاوی حدود  3.5 % چربی و غلات حدود % ۱.۵ – ۲.۵ % چربی است. بنابراین؛ این شروع خوبی می تواند باشد. با این حال گاو متوسط ​​​​پر محصول به ۶% چربی (یا بیشتر) در ماده خشکی که مصرف می کند. نیاز دارد تا نیازهای بهره وری را تأمین کند.

عدم تأمین نیازهای حیوان برای چربی منجر به راندمان کمتر از حد مطلوب تولید شیر و باروری ضعیف می شود.

به‌عنوان بالاترین تراکم انرژی موجود کاهش چربی در رژیم غذایی می‌تواند منجر به ضربه بزرگی به تأمین انرژی شود. که برای یک کشاورز لبنیات تنها با کاهش سود همراه است.

مکمل های چربی باید در برابر شکمبه محافظت شوند.

افزودن سطوح بالای چربی های محافظت نشده از مواد غذایی استاندارد (مانند: غلات، آبجو، دستگاه های تقطیر) می تواند باعث ایجاد تجمع چربی در شکمبه گاو شود. همانطور که می دانیم این تجمع چربی ها  هرگز خوب نیستند.

در مورد شکمبه گاو:

  • آنها از شکستن فیبر خوراکی توسط باکتری ها جلوگیری می کنند.
  • هضم را کند می کنند.
  • کارآیی غذا را کاهش می دهند.

به همین دلیل است. که تمام مکمل های موجود در “نیکو رشد پایا” از چربی های محافظت شده در شکمبه تشکیل شده اند.

فواید تغذیه با مقدار مناسب چربی در گله شیری چیست؟

اسیدهای چرب محافظت شده از شکمبه در محصولات “نیکو رشد پایا” هیچ تأثیر منفی بر عملکرد منظم شکمبه یا گوارش ندارد. به این معنی که شما می توانید مقدار مناسبی از چربی را بدون آسیب به قابلیت هضم فیبر تغذیه کنید.

توصیه می شود که: ۱۵ تا ۲۰% انرژی قابل سوخت و ساز در رژیم غذایی گاو از چربی تأمین شود. یک قانون کلی وجود دارد. که مقدار چربی مصرفی گاو باید با میزان چربی تولید شده در شیر خود برابر باشد. در شرایطی که وضعیت بدن او پایدار است.

مزایای مکمل “نیکو رشد پایا” با چربی محافظت شده در شکمبه عبارتند از:

  1. تولید شیر بهبود یافته (۲.۳ لیتر در هر گاو)
  2. بهبود باروری
  3. افزایش سودآوری

بحث را با حقایقی مربوط به چربی خوراک پایان می دهیم:

  • چربی دارای بالاترین چگالی انرژی در بین سایر مواد مغذی است. با حدود ۲.۵ برابر غلات که آن را به یک خوراک ایده آل برای تأمین انرژی مورد نیاز برای تولید شیر تبدیل می کند.
  • باروری به ازای هر ۰.۵ واحد از دست دادن نمره وضعیت بدن حدود ۱۰% کاهش می یابد.
  • امگا ۳ و امگا ۶ اسیدهای چرب ضروری هستند که اثرات متضادی روی حیوان دارند.
  • چربی به طور قابل توجهی گرمای کمتری نسبت به سایر منابع انرژی تولید می کند. و مکانیسمی مبتنی بر تغذیه برای کاهش استرس گرمایی ایجاد می کند.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنالیز و نحوه مصرف لطفأ به قسمت کاتالوگ محصولات مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی، پودر چربی خالص سایت مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *