گاوهای شیری شاد بازدهی بیشتر

آیا گاوهای شیری شاد بازده بیشتری دارند؟

شما ممکن است نشنیده باشید که گاوی شاد و بشاش باشد. اما مطمئن باشید گاوهای شما احساساتی دارند. و این احساسات می تواند تاثیر زیادی بر تولید شیر داشته باشد. مطالعات متعدد نشان می دهد که گاوهای شاد شیر بیشتری تولید می کنند. گاوهایی که استرس کمتری دارند، کورتیزول کمتری تولید می کنند، هورمون استرس که از تولید شیر جلوگیری می کند. برای شادتر کردن گله و بهبود تولید شیر چه کاری می توانید انجام دهید؟

چه کاری می توانید انجام دهید تا گله شیری خود را شادتر کنید؟

جای تعجب نیست که ایجاد و نگهداری یک گله شاد به رفاه خوب حیوانات بستگی دارد. این برای رسیدن به اصول اولیه از گوساله تا پیری است. دامداری عالی حتی می توانند یک دوره شیردهی اضافی را به هر یک از گاوهای شما اضافه کنند. در اینجا هفت راه برای شادتر نگه داشتن گله شیری آورده شده است .  

آنها را با نامشان بشناسید

 آیا با نام ها موافق هستید؟ بیایید امیدوار باشیم. محققان دانشگاه نیوکاسل در سال ۲۰۱۳ دریافتند که دامداران می توانند تنها با نام بردن گاوها، ۵۰۰ لیوان شیر به تولید شیر سالانه گاوهای خود اضافه کنند. ممکن است دور از ذهن به نظر برسد، اما این علم درست است. نامگذاری گاوها با بهبود رفتار انسان در اطراف گاو همراه است.

مطمئن شوید که یک گوساله خوب دارید

 آیا درباره گاوی به نام وگا از جزیره هلند سوئد شنیده اید؟ او در جامعه گاوها نیمه افسانه ای است! وگا به طور منظم روزانه ۲۵ کیلوگرم وزن داشت و مسئولیت تولید ۱۵۶ تن شیر با یک میخ را بر عهده داشت. این به راحتی بیش از ۵۰۰ درصد از میانگین طول عمر بیشتر گاوهای شیری است.  

چگونه؟      

صاحب وگا آن را در وضعیت خوبی قرار می دهد. ساده و سرراست. توجه زیادی به اطمینان از اینکه وگا گوساله خوبی است معطوف شد. او از همان لحظه تولد تحت درمان و معاینه قرار گرفت. مطالعات دیگر نشان داده اند که گاوهایی که به طور مکرر در طول تولید مثل مورد بازدید قرار می گیرند، تولید شیر به میزان قابل توجهی افزایش می دهند.

خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهید

یکی دیگر از عواملی که وگا را به میزان قابل توجهی  پر بازده کرد، توانایی او در باردار شدن سریع پس از زایمان بود. او فوق العاده مولد بود – و این منجر به عدم وجود بیماری های رایج مانند ورم پستان و لنگش شد. برنامه های واکسیناسیون را دنبال کنید و مزرعه لبنی خود را تمیز و بهداشتی نگه دارید.

اطمینان حاصل کنید که آخور تمیز و راحت است

 آیا اگر مجبور باشید در خانه ای سرد کثیف و مرطوب زندگی کنید خوشحال خواهید بود؟ البته که نه. در مورد گاوها هم همینطور است. مطمئن شوید که خانه زمستانی دامهای شما تمیز، راحت باشد و از آنها  به خوبی نگهداری می‌شود. راحتی گاو: دام های خود را در زمستان مولد نگه دارید.

رژیم غذایی دامهای خود را کنترل کنید

راضی نگه داشتن گاوهای خود از طریق غذا به این معنی نیست که به آنها علوفه و غلات نامحدودی بدهید. این امر برای اطمینان از دریافت غذای مورد نیاز در زمان مناسب است. یکی از مهمترین مواد مغذی چربی است – مصرف صحیح و نوع آن برای افزایش بهره وری شیر، افزایش چربی شیر و افزایش بهره وری ثابت شده است. چربی بیشتر. سود بیشتر: آیا چربی کافی به گله شیری خود می دهید؟

 با چربی هایی که می توانند سلامت و بهره وری گاوهای شیری را تغییر دهند آشنا شوید.

 آبرسانی خوب

 تشنگی یک گاو شیری را دست کم نگیرید. هر گاو در گله شما باید حدود ۶۰ لیتر آب در روز بنوشد. بازده بالا می تواند تا ۱۰۰ لیتر بیشتر باشد. کم آبی بر خلق و خو، سطح انرژی و بهره وری شیر تأثیر منفی می گذارد. بنابراین مطمئن شوید که گله شما به طور منظم به آب آشامیدنی تمیز فراوان در نقاط کلیدی در محوطه دامداری شما دسترسی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *