رشد ۱۲۵ درصدی واردات نهاده های دامی از مسیر ریلی گلستان
1 شهریور 1400 / داخل کشور

رشد ۱۲۵ درصدی واردات نهاده های دامی از مسیر ریلی گلستان

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۲ گفت: از ابتدای سال تاکنون ۶۵ هزار تن نهاده های دامی از طریق راه آهن وارد گلستان شده که در مقایسه با سال قبل ۱۲۵ درصد افزایش یافته است.
Read More
گرانی گوشت گوساله
31 مرداد 1400 / داخل کشور

چرا گوشت گوساله گران شد؟

حدود چند هفته ای می‌شود که قیمت گوشت گوساله افزایش یافته و از حدود ۱۴۰ هزار تومان در تیرماه به حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار تومان در مردادماه رسیده است. افزایش قیمتی که فعالان عرصه دامپروری علت آن را افزایش هزینه‌های تولید و حضور دلالان در بازار می‌دانند.
Read More
۴ راهکار بخش خصوصی برای حل چالش بازار نهاده های دامی
31 مرداد 1400 / داخل کشور

۴ راهکار بخش خصوصی برای حل چالش بازار نهاده های دامی

یک مقام مسئول با بیان اینکه اولین گام در حل چالش نهاده های دامی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است، گفت: باید دید در متمم بودجه که از سوی‌دولت به مجلس ارائه می‌شود این سیاست ادامه می یابد یا خیر.
Read More
تردد دام داخل استان
25 مرداد 1400 / داخل کشور

کسی حق توقیف دام در حال تردد داخل استان را ندارد

استاندار کردستان گفت: تردد دام داخل استان و کشور قاچاق نیست و هیچکس حق توقیف آن را ندارد. بهمن مرادنیا در سومین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، در خصوص گزارش مدیرکل تعزیرات مبنی بر تلف شدن ۱۵ راس دام سبک توقیف شده، اظهار داشت: کردستان یک استان دامداری است و جابجایی دام در داخل استان و  حمل آن به استان های دیگر کشور، قاچاق نیست. 
Read More
تخلیه سه فروند کشتی حامل کالای اساسی در مجتمع بندری شهیدرجایی بندرعباس
21 مرداد 1400 / داخل کشور

تخلیه سه فروند کشتی حامل کالای اساسی در مجتمع بندری شهیدرجایی بندرعباس

کارشناس امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان صبح امروز (۲۱ مردادماه) با بیان تخلیه سه فروند کشتی حامل کالای اساسی در بندر شهید رجایی گفت: این کشتی‌ها حامل ۱۶۶ هزار تن کالای اساسی شامل شکر، روغن خام خوراکی و گندم است. مجید پور اسکندری افزود: اکنون ۶۷ هزار تن گندم، ۵۴ هزار تن شکر و ۴۵ هزار تن روغن خام در حال تخلیه است.
Read More
تاثیر حرارت در از بین بردن سم "آفلاتوکسین"
21 مرداد 1400 / داخل کشور

تاثیر حرارت در از بین بردن سم “آفلاتوکسین”

پژوهشگران می‌گویند: زمان و حرارت با کاهش غلظت آفلاتوکسین در ارتباط است؛ با این حال، استفاده از درجه حرارت بالا و مدت زمان طولانی برای کاهش غلظت‌های بالاتر آفلاتوکسین ممکن است منجر به تولید محصولات بی‌کیفیت شود. بنابراین، توصیه می‌شود کمترین دما و زمان اعمال شود تا کیفیت محصول نهایی حفظ شود.
Read More
تسریع روند ترخیص و خروج نهاده‌های دامی در بندر امام
20 مرداد 1400 / داخل کشور

تسریع روند ترخیص و خروج نهاده‌های دامی در بندر امام

حمید بدوی در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت حمل و نقل نهاده‌های دامی از انبارهای بندر امام، اظهار کرد: با تمهیداتی که در نظر گرفته شد و با همکاری اداره‌کل راهداری و اداره‌کل بنادر و دریانوردی خوزستان و دیگر دستگاه‌های اجرایی، وضعیت تامین کامیون برای جابه‌جایی نهاده‌های دامی بهتر شده و روند ترخیص و خروج نهاده از انبارها نیز بهبود یافته است.
Read More
کمبود و افزایش قیمت خوراک مرغ / مرغ داران دنبال فروش نهاده‌ها
19 مرداد 1400 / داخل کشور

مرغداران دنبال فروش نهاده‌ ها در پی کمبود و افزایش قیمت خوراک مرغ

اصغری، رئیس اداره دامپزشکی ورامین، نظارت ها را در خصوص دام بسیار قوی و قاطع دانست و تصریح کرد: متاسفانه با کمبود و گران شدن خوراک مرغ، مرغ داران دنبال فروش نهاده ها هستند و در خصوص تولید دام و طیور نیز، پرورش غیر مجاز مشکل جدی ما است و آلودگی این مراکز برای سلامتی مردم و محیط از جمله مشکلاتی است که با آن در ارتباط هستیم که در صورت مشاهده سریعا برای پلمپ این مراکز وارد با دستور قضایی وارد عمل خواهیم شد.
Read More
15 مرداد 1400 / داخل کشور

تولید جنین ممتاز منجمد برای اصلاح نژاد گاوهای شیری و گوشتی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جهاد دانشگاهی، به منظور خودکفایی و تأمین امنیت غذایی کشور در زمینه رفع وابستگی از واردات گوشت، کره و تولید گوساله نر ممتاز برای تولید اسپرم منجمد با قابلیت تعیین جنسیت طرح فناورانه «تولید جنین ممتاز منجمد برای اصلاح نژاد گاوهای شیری و گوشتی» در پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی در دست اجرا قرار گرفته است. اصلاح نژاد یکی از روش‌های مهم در کاهش هزینه و افزایش تولید در صنعت دامپروری به شمار می‌رود. در کشور ایران برای اولین بار بانک تولید جنین از گاوهای ممتاز راه اندازی شد که میزان دقت تعیین جنسیت در این روش بالای ۹۰ درصد است.
Read More
13 مرداد 1400 / داخل کشور

حمله بی رحمانه خرس به دامدار دهدزی

مجید رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: جوان ۲۷ ساله دهدزی که بامداد امروز در منطقه تله زیر کوه سفید در حال چرای دام‌های خود بود، مورد حمله یک قلاده خرس قرار گرفت. وی ادامه داد: خرس ضرباتی را به سر و دست این جوان وارد کرد و باعث مجروحیت این دامدار شد.
Read More
1 2 3 10