افزایش سود دامداری از طریق ژنومیک

افزایش سود دامداری از طریق ژنومیک (اطلاعات ژنتیکی)

 راز پرورش لبنیات تولید نکردن. شیر تا حد امکان است. موفقیت در تولید شیر. تا حد امکان مؤثر است. در صنعتی با حاشیه سود ضعیف. برای افزایش سود به یک گله لبنی کارآمد. سالم و تغذیه مناسب نیاز دارید. ژنومیک می تواند به تحقق این امر کمک کند.  

ژنومیک چیست؟

به علم شگفت انگیز ژنومیک خوش آمدید. به طور خلاصه. این مطالعه کل مجموعه ژن ها در موجودات زنده است. این علم به مجموعه کاملی از DNA نگاه می‌کند. و بلوک‌های سازنده‌ای را که به ارگانیسم ویژگی‌های فردی آن را می‌دهد. ترسیم می‌کند. آن را به عنوان مطالعه طرح. هر موجود زنده در نظر بگیرید. این یک علم شگفت انگیز است. که فقط لبنیداران گذشته می توانند تصور کنند.

چگونه می توان از ژنومیک برای افزایش سود دهی یک مزرعه لبنی استفاده کرد؟

 مطالعه ژنومیک ماده گوساله ها می تواند به پیش بینی سودآوری آینده آنها کمک کند. این به شما اجازه می دهد تا ویژگی های رشد، نمو، سلامت و شیردهی آنها را شناسایی کنید و به شما اجازه می دهد کارآمدترین و سالم ترین ماده گوساله ها را برای پرورش به طور مثبت انتخاب کنید.

این تصمیمات استراتژیک پرورش بسیار مهم است. به عنوان مثال، یک گاو شیری پرمحصول تنها در صورتی سودآور است که به اندازه کافی سالم باشد که بتواند چند دوره شیردهی را پشت سر بگذارد. آزمایش ژنومیک به شما امکان می دهد استعداد ابتلا به بیماری را مطالعه کنید. بهتر از همه، آزمایش ژنومیک به شما این امکان را می دهد که عملکرد شیردوشی را قبل از زایمان ماده گوساله ها پیش بینی کنید و شیر کم بازده را به نسل بعدی منتقل کنید. فقط این می تواند مزرعه لبنیات شما را نجات دهد  

آیا کار می کند؟ یک کارخانه لبنیاتی با 7000 گاو در ایالت واشنگتن تولید شیر را در اولین شیردهی ماده گوساله ها پس از آزمایش ژنومیک 11 درصد افزایش داد – از 12409 لیتر در سال 2012 به 13600 لیتر در سال 2018.  

خوب به نظر می رسد؟

به عنوان یک کشاورز لبنیات موفقیت به تعادل پیچیده بین تغذیه خوب، رفاه خوب و سلامت بستگی دارد. ژنومیک می تواند به شما کمک کند تا در هر 3 مورد شروع کنید و به شما امکان می دهد تصمیمات پرورشی هوشمندانه تری بگیرید تا کارایی شیردوشی، بهره وری شیر و در نهایت تولید شیر خود را افزایش دهید. بهبود مستمر – از نسلی به نسل دیگر.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *