سیلو و تأثیر آن بر تولید شیر

انواع سیلو چه تاثیری بر تولید شیر دارد؟

اگر می خواهید یک عمل متعادل کننده ظریف داشته باشید نمونه‌های ظریف کمی از لبنیات وجود دارد بله

 رابطه مهمی بین هزینه‌های عملیاتی و سود وجود دارد با این حال ارتباط حساسی بین ورود ( آنچه میخورند و چیزی که به عنوان شیر از پستان خارج می شود) و خروج از دهان وجود دارد.

تغییرات ظریف رژیم غذایی می‌تواند تأثیر عمده‌ای بر بهره‌وری شیر و محتوای چربی شیر داشته باشد این امر به ویژه در مورد آزمایش انواع سیلوها صادق است. البته عامل اصلی تعیین کننده ارزش غذایی کل سیلو ترکیب ماده خشک و مواد مغذی است با این حال متغیرهایی وجود دارند که می توانند تأثیر شگفت انگیزی بر عملکرد گله شما داشته باشند.  

بیایید ببینیم که چگونه انواع مختلف سیلو بر تولید شیر تأثیر می گذارد.

اما اول   

اگر به یک چاشنی در مورد عملکرد بهتر سیلو از کاه نیاز دارید، چرا اینقدر مقرون به صرفه است و چرا انتخاب هوشمندانه ای برای گاوهای شیری است، سبزیجات فوق العاده چرا سیلو برای گاوهای شیری (و دامداران) عالی است؟

 منطق را فراموش کن

 بیایید با سیلوی یونجه شروع کنیم متغیرهای زیادی برای به حداکثر رساندن کیفیت (و کمیت) محصولی که تولید می‌کنید وجود دارد

از جمله این موارد عبارتند از:

  • چمن زنی در مرحله رشد صحیح خشک کردن آن در زمان بهینه
  • بریدن آن به طول صحیح
  • نگه داشتن آن با مواد افزودنی لازم
  • غلطاندن و آب بندی مناسب آن در گیره  

به عنوان مثال آیا می دانستید که اگر علف قبل از چمن زنی رها شود هضم آن حدود ۰۵ % در روز کاهش می یابد؟ یا اینکه چمن زنی در صبح و خشک کردن سریع آن در DM مناسب می تواند سیلاژ بهتری نسبت به بریدن آن در  بعد از ظهر و خشک کردن آن در ۲۴ ساعت شبانه روز برای چیدن آن روز تولید کند؟ یا حتی طول این ریز ریز کردن را بسته به میزان خشکی چمن باید تغییر داد؟

برای منبع اطلاعاتی در مورد ساخت علوفه چمن با کیفیت به www.cuttoclamp.com مراجعه کنید

ذرت شگفت انگیز  

دلیلی وجود دارد که چرا ذرت در بین کشاورزان لبنیات بسیار محبوب است هنگامی که به درستی رشد و

مدیریت شود یک سیلو با ماده خشک نسبتاً بالا با عملکرد انرژی خوب تولید می‌کند.  

مطالعات مکرر نشان داده است که ذرت می تواند تولید شیر را در حدود ۲۳ کیلوگرم در گاو در روز در مقایسه با یک سیلو علف افزایش دهد چه علف‌های رایج در بریتانیا را مقایسه کنید مانند چاودار ایتالیایی چاودار چند ساله چاودار هیبریدی یا شبدر قرمز مطالعات نشان می‌دهد که تولید شیر تقریباً همیشه زمانی افزایش می‌یابد که درصد و مقدار سیلو ذرت حداقل ۵۰ % باشد. 

گیاهان را به مخلوط اضافه کنید

 از آنجایی که ذرت فواید تغذیه ای قانع کننده‌ای دارد نمی‌تواند همه چیز را به تنهایی انجام دهد. ذرت دارای پروتئین نسبتاً کمی است که مصرف مکمل پروتئین را ضروری می‌کند یک راه آسان برای انجام این کار این است که سیلاژ خود را با گیاهان تکمیل کنید که محتوای پروتئین شیر گله شما را افزایش می دهد و همچنین فیبر غذایی مفیدی را فراهم می کند.

به دست آوردن تعادل مناسب

 دریافت بهترین عملکرد از گله شیری نیاز به تعادل رژیم غذایی دقیق دارد نیکو رشد پایا تعدادی مکمل غذایی ایمن و مقرون به صرفه تولید کرده است که ثابت شده است بهره وری و باروری گاوهای شیری را افزایش می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *