چربی هایی که باعث افزایش بهره وری گاوهای شیری می شوند

آشنایی با چربی هایی که بهره وری گاوهای شیری را تغییر می دهند

با چربی هایی که می توانند بهره وری گاوهای شیری را تغییر دهند آشنا شوید:

بهترین چربی ها یا بهتر بگوییم اسیدهای چرب برای گله شما کدامند؟

اسیدهای چرب مختلفی در طبیعت وجود دارد و تأثیر آنها بر تغذیه با لبنیات می تواند باعث ایجاد تغییراتی شود. بیایید به اسیدهای چرب که گاوهای شیری بیشترین مصرف را دارند و می توانند بیشترین تأثیر را بر بهره وری گله شیری شما داشته باشند توجه کنیم:

اسید پالمیتیک (C16: 0)

این اسید چرب اشباع شده تجزیه مواد مغذی شیر را افزایش می دهد و در بهبود چربی شیر بسیار موثر است. اثرات آن ممکن است در اواسط و اواخر شیردهی برای هدایت مواد مغذی اضافی به شیر مفید باشد.  

اسید استئاریک (C18: 0)

این اسید چرب اشباع شده در مقادیر زیادی از سایر اسیدهای چرب غیراشباع در شکمبه تولید می شود. قابلیت هضم آن با افزایش مصرف کاهش می یابد و باعث کاهش هضم تمام اسیدهای چرب در روده کوچک می شود.

اسید اولئیک (C18: 1)

 یکی از فراوان ترین اسیدهای چرب در طبیعت فواید تغذیه ای زیادی را ارائه می دهد. اسید اولئیک هضم کل چربی را در رژیم غذایی بهبود می بخشد. توزیع مواد مغذی را برای بهبود وضعیت بدن تغییر می دهد و باروری را افزایش می دهد.

سطوح بالاتر در اوایل شیردهی بسیار مفید خواهد بود برای اینکه اثر خود را به دلیل تغییرات در شکمبه از دست ندهد باید به شکل محافظت شده ارائه شود.

اسید لینولئیک (C18: 2) 

این اسید چرب امگا ۶ است و رایج ترین اسید چرب مصرفی اغلب گاوهای شیری است بدون نیاز خاص برای مکمل C18: 2 اضافی می تواند باعث کاهش چربی شیر در شرایط خاص شکمبه شود. 

اسید لینولنیک (C18: 3) 

این یک اسید چرب امگا ۳ است که از نزدیک در بهبود بقا و باروری جنین نقش دارد و در مراحل اولیه شیردهی مناسب است برای حفظ اثربخشی  آن شکمبه باید به شکل محافظت شده عرضه شود. 

از کجا میشود این چربی ها را پیدا کرد؟

تمام اسیدهای چرب مفید برای بهره وری گاوهای شیری را می توان در مقادیر مختلف یافت به عنوان بخشی از کل خوراک به عنوان مثال روغن پالم سرشار از اسید پالمیتیک  و روغن کلزا دارای اسید اولئیک بالایی است به همین جهت می توانید مقادیر زیادی اسید لینولنیک (امگا ۳) را در دانه های کتان و چاودار پیدا کنید.

 این اسیدهای چرب می توانند تاثیر زیادی بر تولید شیر درصد چربی شیر و باروری داشته باشند چالش این است که مطمئن شوید گله شیری شما مقدار مناسبی از این چربی ها را دریافت می کند اگر اسیدهای چرب مناسب را دریافت نکنید مزایای آن را نخواهید دید.

چگونه می توانید از مزایای اسیدهای چرب مفید بهره مند شوید؟

این احتمال وجود دارد که رژیم غذایی منظم شما حاوی برخی از اسیدهای چرب مفیدی باشد که گاوها به آنها نیاز دارند اما آیا حاوی مقدار کافی است؟ گاوهای شیری معمولاً بیش از آنچه فکر می کنید به چربی در رژیم  غذایی نیاز دارند به خصوص در اوایل شیردهی با این حال با روشی که روغن‌های شکمبه را پردازش می‌کند تغذیه بیش از حد با نوع نامناسب چربی می‌تواند بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر دارد.

 نحوه حفظ شکمبه سالم در گاوهای شیری

 با چربی ها می توانید بهره وری گله خود را افزایش دهید نکته کلیدی این است که چربی های مناسب را در زمان مناسب بدون تأثیر بر عملکرد طبیعی شکمبه تغذیه کنید و اینجاست که مکمل های چربی وارد می شوند.

 نیکو رشد پایا یک گام مؤثر در تغذیه گاوهای شیرده است و تعدادی مکمل چربی محافظت شده از شکمبه با طراحی منحصر به فرد را برای کمک به گله شما در بهبود تولید شیر بهبود وضعیت بدن و افزایش باروری ایجاد کرده است

آنچه که برای گله شما خوب است، برای شما نیز سودمند است.   

 چربی بیشتر، سود بیشتر: آیا چربی کافی به گله شیری خود می دهید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنالیز و نحوه مصرف لطفأ به قسمت کاتالوگ محصولات مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی، پودر چربی خالص سایت مراجعه فرمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *