نکاتی برای سلامت گله شیری در زمستان.

بهترین نکات برای سلامت دام ها در زمستان

ناگهان روزهای طولانی بهار و آسمان آبی تابستان سپری می شوند. و پاییز فرا می رسد. تا سرمای سخت زمستان را به مزارع لبنیات بیاورد. این بدان معنی است. که زمان اقدام فرا رسیده است.

حداقل اگر می خواهید. گله شیری خود را در این زمستان شاد، سالم و سودآور نگه دارید. باید این کار را انجام دهید.

نکاتی در مورد آماده سازی برای زمستان.

مسکن: آماده شدن برای زمستان.

حتی مقاوم ترین دامداران هم اعتراف می کنند. که برای ما انسان ها چندان خوشایند نیست. که در یک منطقه سرد در زمستان سخت که واقعا سرمای بی حس کننده ای دارد بیرون باشیم. برای گاو نر تفاوتی ندارد.

بنابراین یکپارچگی خانه زمستانی شما نقش مهمی در شاد نگه داشتن گله شما در زمانی که جیوه شروع به کاهش در سطوحی می کند که زندگی گاوها را مختل می کند. ایفا می کند.

چیزی که برای گله شما خوب است. برای درآمد شما نیز مفید است. وقتی هوا سرد است. گاوها برای حفظ دمای بدن نیاز به صرف انرژی بیشتری دارند.

و این انرژی از تولید شیر جداست. که می تواند به بهره وری شما آسیب برساند. هرچه گاوهای شما سردتر باشند.شیر کمتری تولید خواهند کرد.

پناهگاه در برابر باران.

وقتی با یک کت خیس به خانه می روید. می توانید آن را در بیاورید. وقتی گاو دارید این کار آسانی نیست. بنابراین بهتر است در وهله اول آنها را خشک نگه دارید.

اگر پوست بدنشان خیس شده باشد یا پوشیده از گل باشد. انرژی مورد نیاز حتی بیشتر می شود.

حفاظت در برابر باد.

بادهای شدید از جمله بادهای شدید زمستانی می تواند. تأثیر زیادی بر دمای محیط داشته باشد. سرعت باد تنها ۲ متر بر ثانیه می تواند. دمای بحرانی حیوانات شما را تا ۹ % کاهش دهد. خانه آنها را تمیز نگه دارید.

هر یک از گاوها باید همیشه ملافه تازه و خشک داشته باشد. آیا دوست دارید در یک تخت خیس بخوابید؟

به گاوهایی که در حال تکان دادن یا بلند کردن موهای خود هستند توجه کنید. آنها بسیار سرد هستند.

تغذیه: گرما و خوراک برای تولید شیر.

گاوها صرفأ برای گرم ماندن در ماه های زمستان انرژی بیشتری مصرف می کنند. و ممکن است برای حفظ وزن بدن خود تا ۲۰ % غذای بیشتری نیاز داشته باشند.

به عبارت دیگر. گاوهای سرد از کاهش تولید شیر بهره مند می شوند. بنابراین. تصمیم گیری دقیق در مورد رژیم غذایی مهم است.

مواد بسیار مرطوب.

با سرد شدن دما. متابولیسم گاو به طور خودکار شروع می شود. یعنی مصرف غذا افزایش می یابد. مطمئن شوید که مقدار زیادی آب برای پشتیبانی از هضم کارآمد را دارید.

چگالی انرژی رژیم غذایی خود را افزایش دهید.

افزایش چگالی انرژی. جیره غذایی برای تأمین نیازهای انرژی ممکن است. آسان تر باشد. برای اطمینان از مشخصات انرژی خوراک خود. آنالیز خوراک را در نظر بگیرید.

جداسازی گاوها را طبق وضعیت بدنی در نظر بگیرید.

در یک دنیای ایده آل. گله شما از وضعیت بدنی مشابهی برخوردار است. با این حال. اگر اضافه وزن دارند. بسته به اضافه وزن یا کمبود وزن. آنها را جداگانه قرار دهید.

این کار مدیریت خوراک را برای شما آسان‌تر می‌کند. و رقابت برای غذای گاوهای بزرگ‌تر را در مقابل آنهایی که وزن کم دارند. حذف می‌کند.

یک مکمل چربی را در نظر بگیرید.چربی دارای بیشترین انرژی در بین هر ماکرو مغذی است. بنابراین. چربی های اضافی می توانند. به مقابله با مشکل کالری کمک کنند.

تغییرات را به تدریج ایجاد کنید. از پاییز شروع کنید.ممکن است. حدود ۳ هفته طول بکشد. تا شکمبه با تغییرات رژیم غذایی سازگار شود.

در این مدت ممکن است غذا به طور معمول هضم نشود. تغییرات سریع رژیم غذایی می تواند. منجر به سوء هاضمه در گله شما شود.

تنظیم رژیم غذایی گله خود را از پاییز شروع کنید. زمانی که افزایش وزن در صورت نیاز آسان تر است.

تهویه: هوای تازه.

آیا تا به حال فکر کرده اید. که چرا مردم در زمستان بیشتر احساس سرما می کنند؟ این ربطی به دما ندارد. و همه چیز صرف وقت بیشتر در خانه ای با در و پنجره بسته است.

اگر تهویه برای ما مهم است. اهمیت آن برای گله شما دوچندان است. هوای تازه برای جلوگیری از پیشرفت بیماری های تنفسی مانند ذات الریه بسیار مهم و حیاتی است.

 • از اثر پشته استفاده کنید.هوای کهنه به نشت پاتوژن ها و آلاینده ها کمک می کند. با یک ترفند هوشمندانه تهویه به نام “اثر پشته” می توانید هوا را در حال جریان نگه دارید.
 • روی فن ها متمرکز شوید.برای برخی از دامداران. فن ها می توانند. روشی مقرون به صرفه برای آوردن مقداری تهویه به خانه های زمستانی خود ارائه دهند.
 • مراقب جریان هوا باشید.صرف نظر از سیستم تهویه خود. مطمئن شوید که در قسمت بالایی گله هیچ جریان هوا وجود ندارد. حرکت هوا باعث کاهش دمای بدن می شود.
 • کنترل رطوبت.پاتوژن های مضر در محیط های مرطوب بهتر زندگی می کنند. رطوبت نیز دمای هوا را کاهش می دهد. لوله های نشتی و فیدرهای آب خراب را تعمیر کنید.

از خیس کردن نواحی تغذیه در حین تمیز کردن خودداری کنید. و مطمئن شوید که تمام موارد زهکشی کافی دارند.

 • از یک متخصص مشورت بگیرید.

جریان هوا و آزمایش کیفیت هوا را در تأسیسات خود در نظر بگیرید. تا مطمئن شوید. شرایط برای یک گله شاد آماده است.

لنگش: تحرک مهم است.خطر لنگش در زمستان بیشتر است. اگر اقدامات احتیاطی را انجام ندهید. گسترش عفونت ها می تواند سریع باشد.

پاییز .

قبل از انتقال گله به خانه زمستانی. زمان خوبی است تا استراتژی حمام پا را امتحان کنید. اطمینان حاصل کنید که کف حمام شما صاف، یکدست و بدون لغزش است.

طول حمام باید حداقل سه متر باشد جهت بررسی سالم بودن سم ها.

به ناخن های گله خود در سالن و  نیز به علائم درماتیت دیجیتال توجه کنید. که اغلب در ماه های تابستان به صورت نهفته می باشد و در خانه های زمستانی بیشتر مشکل ساز می شوند.

مطمئن شوید. که حداقل یک نفر در مزرعه لبنیات شما برای تحرک با استفاده از سیستم تحرک آموزش دیده است. این به تشخیص زود هنگام مشکلات حرکتی کمک می کند. و درمان را بسیار آسان تر می کند.

اگر لنگش نیاز به درمان دارد. ممکن است. بخواهید از یک داروی ضد التهابی غیر استروئیدی استفاده کنید.

استفاده از داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی همراه با ترمیم و بلوک درمانی سنتی. تأثیر قابل توجهی در بهبود لنگش دارد.

واکسیناسیون و بیماری: پیشگیری بهتر از درمان است.

استرس ناشی از حرکت در خانه می تواند. به طور موقت سیستم ایمنی گاو را ضعیف کند. با دامپزشک خود مشورت کنید. تا به شما در تهیه یک برنامه واکسیناسیون موثر برای مزرعه کمک کند. زیرا آنچه می گویند. درست است.

پیشگیری بهتر از درمان است. همچنین تمایل به ارزان تر بودن دارد.
 • چشمان خود را باز نگه دارید.

مراقب علائم کلاسیک مبنی بر اینکه ممکن است. مشکلی پیش بیاید. باشید.

مانند. انزوای اجتماعی یا عدم تمایل به پیوستن به یک گروه. افتادگی گوش. چشم‌های فرورفته. کشش بیش از حد. حالت کسل کننده. مخاط بیش از حد بینی. سرفه و افزایش تلاش تنفسی.

 • اگر نگران هستید. دما را اندازه بگیرید.

محدوده طبیعی بین ۱۰۰.۵ تا ۱۰۲.۵ درجه فارنهایت است.

 • مراقب واکسن های خود باشید.اگر واکسن ها را در مزرعه خود نگهداری می کنید. مهم است که آنها را به درستی نگهداری کنید. تا یکپارچگی آنها حفظ شود.
 1. اگر منقضی شده باشد.
 2. به درستی ذخیره نشده باشد.
 3. یا توسط تجهیزات قدیمی یا معیوب استفاده شود.

بی‌ اثر خواهد بود و می‌تواند بیشتر از اینکه مفید باشد. مضر باشد. در گذار از پاییز به زمستان باید به چیزهای زیادی فکر کرد. اما نکته اصلی که باید در نظر داشته باشید. این است که اگر گاوهای شما راحت باشند، بارور خواهند بود.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنالیز و نحوه مصرف لطفأ به قسمت کاتالوگ محصولات مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی، پودر چربی خالص سایت مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *