بهره وری تغذیه

به گله خود کمک کنید با هر لقمه غذای بیشتری بخورند.

تغذیه گاوهای شیری و مگالاک مانند jcb ها و مته ها با هم هستند. مسی فرگوسن و تراکتورها. نیوهلند و ترکیبات (مارک های دیگر موجود!)… اما واقعیت این است. که کارایی تغذیه بسیار بیشتر از. آنچه  که صرف تغذیه می شود. وجود دارد. .

تأثیرات ثانویه. مانند عوامل محیطی و شیوه های پرورش می تواند. نقش مهمی در نحوه استفاده گاو از غذای خود داشته باشد. تمام خوراک. چه خریداری شده و چه داخلی. هزینه دارند.

ایجاد توازن بین سودآوری. و بهره وری یک عمل شعبده بازی است. که همه کشاورزان لبنیات باید انجام دهند. بنابراین در اینجا چند راه وجود دارد. که می توانید. به حداکثر رساندن. پتانسیل گله خود کمک کنید.

مسکن سالم برای یک گله شاد

چیدمان مسکن سالم برای یک گله. سالم و شاد ضروری است. و دو حوزه کلیدی که باید روی آن تمرکز کرد. تهویه و تمیزی است.

با تمایز بین خشکی و هوا. مرطوب و خشک. تهویه دقیقاً با مهم ترین عواملی که باید. هنگام نگهداری گله در نظر بگیرید. وجود دارد. کمبود جریان هوا می تواند. باعث شود که هوا در گاوداری شما راکد شود. و در نتیجه بار بیماری زا افزایش یابد.

این امر گله شما را در برابر. انواع مشکلات بیماری که می تواند. نحوه استفاده آنها از خوراک خود را مختل کند. باز می کند. علاوه بر این. تهویه ضعیف می تواند. منجر به استرس گرمایی در هوای گرم. و سرما و نارسایی تنفسی در هوای سرد شود.

بنابراین. ایجاد ورودی‌ها و خروجی‌های. هوای یکنواخت در سرتاسر. ساختمان بسیار مهم است. تا از ایجاد پیش ران‌ها جلوگیری شود. و اثر پشته‌ای ایجاد شود.

جایی که هوای گرم بالا می‌آید. (و در حالت ایده‌آل. از خروجی‌های پشته خارج می‌شود). و هوای تازه از طریق. ورودی‌ها وارد ساختمان می‌شود. ورودی های سطح پایین تر. با استفاده از روش های تهویه طبیعی مانند این. رطوبت انبار شما باید کمتر. دمای محیط بیشتر و رطوبت هوا کاهش یابد.

مدیریت جریان هوا. در ارتفاع گاو و کاهش فشار هوا. راه آسانی برای کمک به گله شما. برای تنظیم دمای بدن و توزیع خوراک خود در شرایط. بدن و تولید شیر به جای گرم ماندن است.

تمیزی گاوداری شما.

نیز کلید مبارزه با بیماری ها و انگل ها است. تمیز کردن کامل. محل نگهداری گاو. قبل از نگهداری گله راه بسیار خوبی. برای به حداقل رساندن. هرگونه آلودگی است. که در سطوح اطراف انبار کمین می کند.

افزودن منظم بستر تمیز در طول نگهداری. به سرکوب شرایط ایده آل برای رشد. پاتوژن ها کمک می کند. و همچنین گاوها را به خواب تشویق می کند. و لایه بزرگی از عایق ایجاد می کند.

یک شیب زهکشی. که با زاویه ۵ درجه در سرتاسر گاوداری ساخته شده است. یک سرمایه گذاری طولانی مدت است. اما برای خشک و عایق. نگه داشتن بستر مفید است. انجام چنین اقداماتی. به این معنی است. که می توان از خوراک برای بهره وری. به جای مبارزه با سرماخوردگی. و بدتر از آن عفونت استفاده کرد.

برای گله خود سلسله مراتب را طراحی کنید.

هر گله. اعضای غالب خود را دارد. کسانی که سایر. اعضای گله را رهبری می کنند. و اطمینان حاصل می کنند. که آنها همیشه ابتدا. به غذا و آب تمیز دسترسی دارند. بنابراین مهم است. که مطمئن شوید. فضای کافی برای تغذیه. آبرسانی و حرکت بدون درگیری. برای کل گله خود فراهم می کنید.

تعدادی نکته:

  • به ازای هر ۱۰ گاو ۱ متر فضای آب در نظر بگیرید.
  • نقاط کور و گوشه های تنگ را از بین ببرید. تا از پیچیدن گاوها جلوگیری کنید.
  • فضای کافی برای تغذیه همه گاوها در یک زمان فراهم کنید. ۶۰-۷۵ سانتی متر برای هر گاو توصیه می شود.
  • لنگش را از نزدیک ببینید

من مطمئن هستم. که همه ما می‌توانیم با افزایش انرژی. مورد نیاز برای راه رفتن. روی یک پا و نیم در طول روز. در حین پرستاری از مچ پا پیچ خورده. یا بدتر از آن ارتباط برقرار کنیم.

یک گاو لنگ گاو شادی نیست. و ناراحتی او نه تنها بر. مصرف غذای او تأثیر منفی می گذارد. بلکه تغذیه بین درمان. و مدیریت درد تقسیم می شود. و منجر به اختلال در وضعیت او می شود. از بین بردن لنگش. در گله برای بهبود بهره وری. خوراک بسیار مهم است.

مراحلی که می توانید. بردارید عبارتند از:

  • درمان هر گونه لنگش. در صورت لزوم به دنبال. مداخله دامپزشکی باشید.
  • همیشه بسترهای. عمیق و خشک. را در گاوداری نگه دارید. تا ایجاد شرایط. ایده آل برای رشد. پاتوژن را کاهش دهید.
  • گاوهای لنگ را در فاصله نزدیک نگه دارید. تا میزان حرکت مورد نیاز و زمان صرف شده. روی پاهای آنها کاهش یابد.
  • گاوهای لنگ. را در پایان شیردوشی بیاورید. تا زمان انتظار کاهش یابد.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر. مشاوره مصرف و استعلام قیمت. مکمل های پودر چربی. نیکو رشد پایا. پودر چربی کلسیمی. و پودر چربی خالص. به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر. در مورد آنالیز و نحوه مصرف. لطفأ به قسمت کاتالوگ محصولات. مکمل های پودر چربی. نیکو رشد پایا. پودر چربی کلسیمی. پودر چربی خالص. سایت مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *