تأثیر زیست‌محیطی کشاورزی لبنی: رد افسانه‌ها

در دهه های اخیر. صنعت لبنیات به طور مرتب به دلیل اثرات. زیست محیطی آن مورد سرزنش قرار گرفته است.

هنگامی که حقایق در چارچوب در نظر گرفته می‌شوند. و رویکرد پیشروی بسیاری از کشاورزان و تولیدکنندگان لبنیات مدرن در نظر گرفته می‌شود. چشم‌انداز چندان تیره و تار نیست.

۵ حقیقت در مورد انتشار مواد لبنی:

  1. کمتر از ۳ % ضایعات بریتانیا از دامداری ها به دست می آید.
  2. مقایسه این بخش با سایر بخش ها. مانند حمل و نقل ۲۷%، انرژی ۲۱%، تجارت ۱۷%و مسکونی ۱۵% به قرار دادن آن در زمینه کمک می کند.
  3. ۴۶ % از انتشار گاوهای شیری از هضم آنها ناشی می شود. یک فرآیند کاملا طبیعی در نشخوارکنندگان.
  4. تولید شیر لبنیات کارآمدتر. از جایگزین های شیر است.
  5. برای تولید یک لیتر شیر لبنی. ۸ لیتر آب لوله کشی. و برای تولید ۱ لیتر نوشیدنی بادام. به ۱۵۸ لیتر آب لوله کشی نیاز است.

انتشار محصولات لبنی در بریتانیا. بسیار کمتر از میانگین جهانی است.

یک لیتر شیر بریتانیا دارای ردپای کربن. در حدود ۱.۲۵ کیلوگرم CO2e است. در حالی که میانگین جهانی. ۲.۹ کیلوگرم CO2e در هر لیتر است.

گاوهای شیری بریتانیایی. از سازگارترین گاوهای دنیا با آب و هوا هستند. اگر همه گاوهای شیری به اندازه گاوهای شیری در انگلستان کارآمد بودند. ما فقط به ۷۶ میلیون از آنها نیاز داشتیم. تا همان مقدار شیری را تولید کنیم. که ۲۷۸ میلیون گاو شیری امروزی. در سطح جهان یافت می شود.

در مواجهه با تمام حقایق. نمی توان منکر نیاز صنعت لبنیات. بریتانیا به همکاری با یکدیگر برای ادامه. تقویت اعتبار پایداری ما شد. اینجاست که نقشه راه لبنیات وارد می شود. بیایید نگاهی بیندازیم که برخی از اعضای صنعت لبنی. چگونه با این موضوع برخورد می کنند.

گام های بزرگ در کاهش. اثرات زیست محیطی زنجیره تامین لبنیات

اغلب. هنگام رسیدگی به اثرات زیست محیطی این صنعت. فشار بر دامدار است. اما ناگفته نماند که مسئولیت فراتر. از گاو است. بسته بندی پیشرفته با توجه به. اینکه پلاستیک های یکبار مصرف در چند سال اخیر. بسیار مورد بررسی قرار گرفته اند. جای تعجب نیست که بسته بندی لبنیات. به کانون توجه بسیاری از تولیدکنندگان تبدیل شده است. مانند همه مشکلات. راه حل واحدی وجود ندارد. اما رویکردهای بسیاری با هدف نهایی یکسان وجود دارد.

آیا می دانستید در سال ۲۰۰۹. اولین ظرف شیر با استفاده از ۱۵ % پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) معرفی شد. در نتیجه. نقشه راه شیر یک هدف بلندپروازانه. برای دستیابی به ۳۰% تا سال ۲۰۱۵ تعیین کرد. دستاوردی که در سال ۲۰۱۵ با ۳۱% مواد بازیافتی. در ظروف شیر HDPE به دست آمد. 

مروری بر شیوه های کشاورزی

نگاه کردن به کار ما از زاویه ای جدید. صرف نظر از صنعت. می تواند با مقاومت هایی روبرو شود. ما متوجه می شویم.  عادت های قدیمی به سختی از بین می روند. اما این حوزه کاری است. که باید به آن بپردازیم تا به تغییرات مثبت دست یابیم.

وقتی صحبت از کشاورزی می شود. نیاز به کار با طبیعت. به جای مخالفت با آن. در فهرست اولویت ها قرار دارد. و بسیاری از کارخانه های لبنی اکنون در حال بررسی. راه هایی برای کاهش انتشار کربن. و بهبود تنوع زیستی هستند.

یکی از نمونه‌های تکنیک‌های. کشاورزی احیا کننده توسط تعاونی لبنی Arla Foods آزمایش می‌شود. که شامل تزریق دوغاب گاو به خاک به جای پخش آن در روی خاک. برای جدا کردن کربن در زیر زمین است.

آنها همچنین. در حال سرمایه گذاری در تنوع زیستی. در مزرعه خود برای جذب گرده افشان ها. و تنوع بیشتر در جمعیت حشرات از طریق پروژه Bee Road هستند.

Yeo Valley Organic یک برنامه. جدید پنج ساله کربن خاک. را با پتانسیل جذب ۱.۵ برابر بیشتر از کربنی که در سال منتشر می کند. از طریق جریان های. کاری جذب کربن. متعدد راه اندازی کرده است.

به طور مشابه. Trewithen Dairy مستقر در کورنوال در حال آزمایش. با حداقل خاک ورزی. و محصولات مختلف برای افزایش تنوع زیستی. و کاهش نیاز به شخم زدن است.

روش دیگری. که در مبارزه برای آب و هوای. سالم به اوج می رسد. کشاورزی عمودی است. اگرچه به طور مستقیم به بخش لبنیات مربوط نمی شود. اما به دلیل مزایای زیست محیطی. نمی توان آن را نادیده گرفت.

برش کربن

وقتی نوبت به کاهش. انتشار کربن می‌رسد. عوامل زیادی وارد عمل می‌شوند. از فاصله جغرافیایی بین. هر مرحله از فرآیند تولید. (و در نتیجه حمل و نقل مورد نیاز). تا استفاده از انرژی و تولید زباله.

مولر انگلستان و ایرلند. در حال حاضر با پیکربندی. مجدد شبکه تولید. خود به هدف خود. در کاهش ردپای کرب.ن تا ۴۰ % در مقایسه با سطح. سال ۲۰۱۵ دست یافته است.

دیگر بازیگران اصلی این صنعت. تعهداتی را پذیرفته‌اند. از جمله Saputo که کاهش ۲۰ % را تا سال ۲۰۲۵ هدف قرار داده است. و Ornua که در مسیر کاهش ۲۰ % انتشارات Scope 3 تا سال ۲۰۳۰ است. در همین حال. آرلا در حال حاضر شیر با ۱.۱۳ کیلوگرم CO2e . به ازای هر کیلوگرم شیر. در نتیجه چندین طرح در مزرعه.تولید می کند.

استفاده هوشمندانه از انرژی

از مزرعه تا کارخانه. مسئولیت استفاده هوشمندانه. از انرژی از همه منابع موجود وجود دارد.

به عنوان نمونه در سطح مزرعه. این امر با گله ۲۰۰ نفری شیری. خانواده گیلمن در استافوردشایر به دست آمده است. در سال ۲۰۱۲. این خانواده یک توربین بادی متوسط. ​​را برای رفع برخی از نیازهای تجاری. خود و تامین جریان درآمد اضافی. از برق صادراتی نصب کردند.

علاوه بر این. گیلمن ها یک مشعل زیست توده. ۹۰ کیلوواتی برای گرم کردن خانه مزرعه. نصب کردند که به دو منطقه زندگی جداگانه تقسیم شده است.

در طی ۶ سال. یک سوم خروجی توربین بادی. ۵۰ کیلوواتی برای تغذیه. ماشین‌های شیردوشی. و سایر نیازهای مزرعه استفاده شد. در حالی که بقیه به. شبکه برق محلی صادر شد.

در سطح تولید. لبنیات آیلسبری آرلا به اولین کارخانه. لبنیات شیر ​​مایع صفر. خالص جهان تبدیل شد. ایجاد مرزهای جدید در طراحی و ساخت سایت. استفاده از منابع انرژی جدید. و استفاده مجدد از انرژی اتلاف شده. از سایت برای دستیابی به این هدف.

پذیرش نوآوری در تغذیه

همانطور که قبلاً در وبلاگ خود ذکر کردیم. حدود ۵۰% از کل انتشار گاوهای شیری. در فرآیند گوارش تولید می شود. یک پدیده کاملا طبیعی که نمی توان. به آن کمک کرد. یا می تواند؟

در Volac Wilmar Feed Ingredients، کار ما. با چربی های محافظت شده از شکمبه چیز دیگری را نشان می دهد.

تا ۱۲ % از انرژی خوراک می تواند. به عنوان گاز متان تولید شده. در شکمبه در نتیجه. تخمیر خوراک از بین برود. از آنجایی که چربی تخمیر نمی‌شود. جیره‌های چربی بالاتر می‌تواند. تولید متان را کاهش دهد. که باعث افزایش راندمان خوراک. و کاهش انتشار ناخواسته محیطی می‌شود.

با در نظر گرفتن. این موضوع. مزایای محیطی. و کارایی گنجاندن چربی. کافی در جیره برای رفع نیازهای. گاوهای شیری واضح است. ناگفته نماند. که تأمین این چربی های خوراکی. باید به صورت مستمر انجام شود.

همه ما در یک مسیر هستیم

با گرد هم آمدن. کل صنعت لبنیات. از مزرعه تا کارخانه. دستیابی به جاه طلبی های گروه. نقشه راه لبنیات که اخیراً در اجلاس COP26 در گلاسکو اعلام شد. کاملاً ممکن است.

در اینجا. رسیدن به کربن خالص تا سال ۲۰۵۰. و حفظ اقدام مثبت. که گرم شدن آب و هوا ناشی از. متان و اکسیدهای نیتروژن را کاهش می دهد. ضروری است.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر. مشاوره مصرف و استعلام قیمت. مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا. پودر چربی کلسیمی. و پودر چربی خالص. به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *