تولید مثل گاوهای شیری و چربی در رژیم غذایی

تولید مثل گاوهای شیری و چربی در رژیم غذایی

چربی ها و باروری.

موضوع بسیار مورد بحث و تحقیق طولانی. با برخی داده های. متناقض و ادعاهای مختلف. برای محصولات مختلف چربی خوراک. 

متا آنالیز اخیر دانشمندان استرالیایی. زمینه محکمی را به ما می دهد. یک متا آنالیز؟ این یک روش آماری پرکاربرد و بسیار قدرتمند. برای ادغام نتایج. آزمایش‌های مختلف. و استخراج پیام‌های کلیدی است. در تمام مطالعات. استفاده از مکمل های چربی خطر. بارداری را تا ۲۷% افزایش می دهد.

بنابراین. چیزی واقعی در اینجا وجود دارد. اما البته. این بدان معنا نیست. که پاسخ در هر گاو در هر. مزرعه ظاهر می شود. روغن‌های مختلف بر سیستم‌های. بیولوژیکی مختلف. در بازه‌های زمانی مختلف. بین اواخر بارداری. و ایجاد یک بارداری ایمن بعدی. تأثیر می‌گذارند.

استفاده از چربی. رژیم غذایی برای. کمک به تولید مثل و انتخاب. چربی بستگی. به تشخیص صحیح. مشکل تولید مثل دارد.

آیا رحم پس از تولد بهبود نمی یابد

 آیا تعادل منفی. انرژی شروع مجدد فعالیت. در تخمدان ها را به تاخیر می اندازد؟ آیا قبل و بعد از اینکه. جنین جوان در رحم لانه گزینی می کند. و جفت شروع به تشکیل می کند. حمایت کافی وجود دارد؟

به طور مستقیم یا غیرمستقیم. تغذیه با چربی می تواند. بر همه این فرآیندهای. حیاتی تأثیر بگذارد. اما در ادامه این مقاله. اجازه دهید فقط روی بقا و رشد جنین جوان. تمرکز کنیم.

برای چند روز پس از لقاح. جنین هیستوتروف. یک “سوپ” از مواد مغذی. و فاکتورهای رشد ترشح شده. توسط رحم در پاسخ به هورمون. پروژسترون تغذیه می شود. وجود پروژسترون. در خون تحویلی. به رحم نتیجه. خالص سنتز آن از کلسترول موجود. در جسم زرد در تخمدان ها. و تجزیه آن در کبد است.

استدلال شده است. که گاوهای پرتولید. پروژسترون مزمن پایین. (و تولید مثل مزمن ضعیف) با مصرف ماده خشک بالا. جریان خون بالا. در کبد و در نتیجه تجزیه. سریع پروژسترون. از خود نشان می دهند.

بارها نشان داده شده است. که مکمل رژیم غذایی. گاوهای شیری با چربی. خوب محافظت شده. از شکمبه باعث افزایش سطح پروژسترون. در گردش می شود.

کار دانشگاه ناتینگهام با افزایش خطی پروژسترون. خون در طی چند روز. حیاتی پس از تخمک گذاری. از ۰ تا ۳ % از کل ماده خشک رژیم غذایی مگالاک . یکی از واضح ترین. تظاهرات را ارائه می دهد.

احتمالاً مکانیسم های زیادی. در زمینه این اثر وجود دارد.

  • اولا. در اوایل شیردهی . قبل از تخمک گذاری . تغذیه انرژی بهبود یافته. از رشد فولیکول ها حمایت می کند. و در نتیجه سلول های. بیشتری قادر به تولید پروژسترون. پس از تخمک گذاری هستند.
  • ثانیا. پس از جذب. اسیدهای چرب. برای توزیع در سراسر بدن. به لیپوپروتئین ها بسته بندی می شوند. این باعث افزایش کلسترول . پیش ساز پروژسترون . به تخمدان ها می شود.

تفاوت واضحی بین اثرات. مثبت چربی رژیم غذایی. بر تولید مثل (از طریق پروژسترون) و اثرات منفی چربی بدن که در اوایل شیردهی. بسیج می شود. وجود دارد. با این حال. این دو مسیر انتقال. چربی یکسان نیستند.

اسیدهای چرب از چربی بدن. به عنوان اسیدهای چرب آزاد. متصل به پروتئین (“اسیدهای چرب غیر استری شده” یا NEFA) به بدن منتقل می شوند. در حالی که بیشتر چربی های. رژیم غذایی هستند.

لیپوپروتئین ها  همراه با کلسترول. که برای سنتز پروژسترون ضروری است. همچنین. NEFA بالا در اوایل شیردهی. با عوامل دیگری (به عنوان مثال. سطوح پایین انسولین. و هورمون‌های IGF-1) که مستقل از. عرضه اسیدهای چرب. بر تولید مثل تأثیر منفی می‌گذارند. مرتبط است.

در نهایت. شواهدی وجود دارد. که نشان می‌دهد. برخی از اثرات نامطلوب گزارش‌شده. برای NEFA فردی با تجویز مخلوطی از. اسیدهای چرب دیده نمی‌شوند.

با توجه به بسیاری از نقاط. تماس بین چربی رژیم غذایی و باروری. وسوسه انگیز است. که به یک رویکرد. برنامه ریزی شده. با استفاده از انواع. مختلف چربی رژیم غذایی. برای بهینه سازی. تغذیه چربی در هر مرحله. از اواخر بارداری تا اواسط بارداری با ثبات فکر کنید.

با این حال. هدف قرار دادن. گاوهای فردی با جیره های. مختلف بسته. به مرحله تولید مثل. بسته به نحوه گروه بندی. و تغذیه گاوها. در عمل دشوار است.

یک رویکرد

در مراحل پایانی. پروژه ناتینگهام. که در بالا توضیح داده شد. اتخاذ شد. نرخ حاملگی پایدار. گاوها زمانی بالاتر بود. که یک چربی غذایی. پس از از سرگیری عملکرد. تخمدان پس از زایمان اضافه شد.

چربی و تولید مثل. مطمئناً ارتباط نزدیکی با هم دارند. درک عمیق تر. از بیولوژی زمینه ای می تواند. منجر به تطابق صحیح سطوح و منابع چربی با گاو مورد نظر شود. و در نتیجه این محرک کلیدی. سودآوری مزرعه های لبنی بهبود یابد .

نتایج این تحقیقات. در محصولات نیکو رشد پایا. نیز به عینه قابل مشاهده. و آزمایش می باشد.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر. مشاوره مصرف و استعلام قیمت. مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا. پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر. در مورد آنالیز و نحوه مصرف لطفأ. به قسمت کاتالوگ محصولات مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا. پودر چربی کلسیمی. پودر چربی خالص سایت مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *