دانش خود را در مورد استرس گرمایی آزمایش کنید

با اولین موج گرمای بهاری  افکار ما به این معطوف می شود. که چگونه می توانیم در طول بهار و تابستان با افزایش جیوه به مراقبت از گاوهای خود ادامه دهیم.

همانطور که هر کشاورز باتجربه ای تایید می کند. استرس گرمایی می تواند هم ناراحت کننده و هم پرهزینه باشد. بنابراین به این نتیجه رسیدیم. زمان خوبی است تا خاطرات خود را تازه کنیم. و دانش استرس گرمایی شما را مورد آزمایش قرار دهیم.

پس برای دور درست یا غلط ما آماده شوید…

درست یا غلط:

افزایش چربی در جیره غذایی گله شما. خطر استرس گرمایی را افزایش می دهد.

غلط:

تغذیه چربی به کاهش تولید گرما کمک می کند. این به این دلیل است. که فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی درگیر در هضم چربی ها به اندازه هضم. فیبر و کنسانتره غلات گرما تولید نمی کنند. همچنین چربی ها به طور موثرتری. به انرژی تبدیل می شوند. و در نتیجه تولید گرمای. متابولیکی را به حداقل می رسانند.

علاوه بر این. چربی ها بار اسیدی را در شکمبه افزایش نمی دهند. و در شرایط استرس گرمایی که اسیدوز یک خطر خاص است. آنها را به یک ماده ایمن تبدیل می کند.

درست یا غلط:

بر باروری گاوهایی که از استرس گرمایی. رنج می‌برند تأثیر نمی‌گذارند.

یک دروغ اثرات تنش گرمایی بر بهره وری. گاوهای شیری قابل توجه و به خوبی مستند شده است. اغلب یک گاو گرم کمتر غذا می خورد. و در نتیجه مصرف انرژی کاهش می یابد. این می تواند گاو را در تعادل انرژی منفی قرار دهد. و می تواند در دمای کمتر از ۲۵ درجه سانتیگراد رخ دهد. در دماهای بالاتر از ۴۰ درجه سانتی گراد. مصرف خوراک را می توان ۲۰ تا ۴۰ % کاهش داد. که به شدت بر انرژی موجود برای بهره وری تأثیر می گذارد. این. همراه با افزایش انرژی مورد نیاز برای نگهداری. می تواند به کاهش ۲۵ تا ۳۵ % در تولید شیر کمک کند.

علاوه بر این. گاوهای تحت استرس گرمایی می توانند. باروری را به طور قابل توجهی کاهش دهند. به طوری که نرخ باروری از کمتر از ۱۰٪ در ماه های گرم تا ۴۰-۵۰٪ در هوای سرد متغیر است.

مهمتر از همه. گاوهای با کارایی بالا بیشتر مستعد. مشکلات استرس گرمایی هستند. زیرا این حیوانات گرمای بدن بیشتری تولید می کنند. و از نظر متابولیک فعال تر. از همتایان کم بازده خود هستند.

درست یا غلط:

آیا می توان از استرس گرمایی. در گاوهای شیری جلوگیری کرد؟

درست است. واقعی. همچنین آنچه در مورد پیشگیری. بهتر از درمان می گویند درست است. ما هفت مرحله کلیدی را برای کاهش. استرس گرمایی توصیه می کنیم. از آنجایی که استرس گرمایی زمانی اتفاق می‌افتد. که گاوها خیلی گرم هستند. بسیاری از آنها راه‌های ساده‌ای. برای خنک کردن گله دارند.

۷ گام برای کاهش استرس گرمایی:

  1. تأمین آب آشامیدنی تمیز و خنک فراوان.
  2. تغذیه در ساعات خنک تر روز.
  3. انتخاب دقیق مواد تشکیل دهنده خوراک .
  4. شیر دوشی صبح زود و شب .
  5. بهبود جریان هوا در خانه گله شما.
  6. نهایت استفاده از سایه بیرونی خود.
  7. مه پاشی / سمپاشی (با دقت)

درست یا غلط:

استرس گرمایی را می توان. در صورت تشخیص زود هنگام معکوس کرد.

این کاملاً درست است. مانند بسیاری از بیماری ها. تغییرات در رفتار گاو به عنوان علائم. هشدار دهنده اولیه شروع استرس گرمایی عمل می کند. یک گاو که تحت استرس گرما قرار دارد. اگر به اندازه کافی خنک شود. ممکن است شرایط را تغییر دهد. تشخیص علائم استرس گرمایی در گاوهای شیری. تشخیص زود هنگام آن و جلوگیری از تبدیل. آن به گرمازدگی جدی و اغلب کشنده. کاملاً ضروری است.

علائم به صورت مرحله ای ایجاد می شوند. که آخرین مرحله شدیدترین مرحله قبل از گرمازدگی است. که یک اورژانس پزشکی است.

۶ مرحله استرس گرمایی شامل علائم زیر است:

۱: افزایش تعداد تنفس، بی قراری، بی میلی به دراز کشیدن.

۲: افزایش تعداد تنفس، بی قراری، ترشحات سبک و بی میلی به دراز کشیدن.

۳: افزایش تعداد تنفس، بی قراری، ترشح بیش از حد آب دهان یا کف کردن دهان، بی میلی به دراز کشیدن.

۴: تعداد تنفس بالا، تنفس با دهان باز، احتمال ترشح آب دهان و بی میلی به دراز کشیدن.

۵: تنگی نفس، اضطراب، تنفس با دهان باز با زبان بیرون زده، احتمال ترشح آب دهان، بی میلی به دراز کشیدن.

۶: سرعت تنفس کندتر اما خسته تر، دهان باز با زبان بیرون زده، بزاق کم یا بدون ترشح، جدا شدن از گله.

در مورد علائم استرس گرمایی بیشتر بدانید.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنالیز و نحوه مصرف لطفأ به قسمت کاتالوگ محصولات مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی، پودر چربی خالص سایت مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *