راحتی گاو

راحتی گاو

بهره وری گاوهای خود. را در خانه های زمستانی حفظ کنید.

هوای بسیار سرد (یخبندان)  زمستانی می توانند. برای سلامتی دام شما مضر باشند. بنابراین بهتر است. گله خود را به داخل خانه منتقل کنید. اما این چالش های خاص خود را دارد. از تغذیه گرفته تا تهویه.

غلبه بر این چالش ها. برای نتیجه شما بسیار مهم است. در اینجا خلاصه ای از برخی از خطرات. به همراه نکاتی برای مدیریت آنها آورده شده است.

رطوبت، رطوبت، رطوبت؟ نه نه نه.

بهتر است. از رطوبت و مرطوب کردن دوری کنید. پاتوژن های مضر در محیط های مرطوب. و بسته بهتر رشد می کنند. آن چیزی نیست که در خانه گله خود می خواهید. استرس ناشی از حرکت. در داخل خانه. به ویژه. می تواند به طور موقت سیستم ایمنی را تضعیف کند. به همین ترتیب. اگر گوساله دارید. رفتن به گاوداری می تواند. برای اولین بار آنها را در معرض باکتری ها. و ویروس های خاصی قرار دهد.

رطوبت همچنین. دمای هوا را کاهش می دهد. به این معنی که گله شما باید. انرژی بیشتری برای افزایش دمای. بدن خود مصرف کند. این اتلاف خوراک است. و می تواند به معنای وضعیت نامناسب و. یا رشد کند در گله شما باشد. گرم نگه داشتن گله در وهله اول. نیمی از انتقال آنها به داخل خانه است. اجازه ندهید. رطوبت بیش از حد. هدف شما را شکست دهد.

شما ایده را دریافت می کنید. رطوبت بیش از حد چیزی است. که باید از آن اجتناب کنید. سرریزهای نشتی و فیدرهای آب خراب را تعمیر کنید. هنگام تمیز کردن. از خیس کردن نواحی تغذیه خودداری کنید. و مطمئن شوید. که قلم ها زهکشی کافی دارند. شما نمی خواهید شب را در یک. تخت سرد و مرطوب بگذرانید. اینطور نیست؟ فکر کردم نه

تازه بهترین است…

هوای بدبو و کهنه؟ این برای نژاد گاو به همان. اندازه که برای ما انسان ها سرگرم کننده است. بدون تهویه. هوای داخل خانه شما می تواند. آلوده به پاتوژن ها و آلاینده هایی شود. که می تواند. به گله شما آسیب برساند. آمونیاک به طور خاص یک خطر است و می تواند. باعث ذات الریه و سایر مشکلات تنفسی شود.

گردش هوای تازه به کنترل دما و رطوبت. و در عین حال حذف عوامل. بیماری زا و آلاینده ها کمک می کند. این یک وظیفه چهارگانه در پیشگیری از بیماری است. و با کمک برخی فیزیک ساده. می توان این جریان مداوم. هوای دلپذیر ریه را به طور طبیعی ایجاد کرد.

مزایای تهویه به زودی افزایش می یابد …..

به لطف اثر پشته  می توانید. تهویه طبیعی را در گاوداری خود انجام دهید. هوای گرم از دام شما بلند می شود. و از طریق دریچه ها خارج می شود. این یک فشار هوای منفی ایجاد می کند که هوای تازه را از بیرون از طریق ورودی ها می کشد. و بنابراین چرخه ادامه می یابد.

کارایی اثر پشته توسط چندین عامل تعیین می شود:

  • مساحت خروجی . حدود ۰.۰۴ متر مربع برای گوساله ها. به بیش از ۰.۱ متر مربع برای گاوهای بالغ افزایش می یابد.
  • طراحی خروجی.  طرح های رج باز جلوه پشته را افزایش می دهد.
  • فیلد ورودی . حداقل ۲ برابر میدان خروجی. در حالت ایده آل ۴ برابر خروجی.
  • در صورتی که محل ورودی نزدیک به ساختمان های دیگر باشد. “تمیز بودن” هوای ورودی ممکن است کاهش یابد.
  • ارتفاع سقف . شیب های تندتر اثر پشته را افزایش می دهد.
  • تعداد در واحد سطح . در فضاهای هوایی بزرگ. گوساله های کوچک ممکن است. گرمای کافی برای اثر انباشتگی تولید نکنند.

پس از پر شدن. می توانید با استفاده از یک بمب دودزا بررسی کنید. که آیا محفظه شما باعث ایجاد اثر پشته می شود. باید در کمتر از یک دقیقه یا بیشتر پاک شود.

بدون لذت؟ یک جایگزین برای اثر پشته. یک سیستم مکانیکی. مانند فن هواکش یا فن استخراج است.

در هر صورت. اگر مطمئن نیستید. بهتر است با یک متخصص صحبت کنید. تهویه خوب به جلوگیری از ناپدید شدن سود شما در هوای رقیق کمک می کند.

گاوهای سرد سود را می خورند

دمای بدن یک گاو محتوی در. اطراف علامت ۳۸ درجه سانتیگراد است. هر چه آنها برای حفظ آن دما سخت‌تر کار کنند. انرژی بیشتری از رشد یا حفظ. وضعیت بدن برای گرم ماندن منحرف می‌شود. گاوهای سرد سود بالقوه شما را می خورند. تقریباً به معنای واقعی کلمه. سرمای بیش از حد سیستم ایمنی. گاوهای شما را نیز سرکوب می کند.

اما مراقب باشید. گرمای بیش از حد گله شما خطراتی نیز به همراه دارد. گاوها مستعد استرس گرمایی هستند . آیا می دانستید که آنها فقط با سرعت ۱۰ % نسبت به انسان می توانند عرق کنند؟ . که در موارد شدید می تواند کشنده باشد. خط آخر. تعادل کلیدواژه زمانی است. که صحبت از دمای هوا در مسکن زمستانی گله شما می شود.

فراموش نکنید. که مراقب باد نیز باشید. یک نسیم تند . چه رسد به بادهای زمستانی . می تواند تأثیر قابل توجهی بر دمای هوای محیط داشته باشد. در واقع با سرعت تنها ۲ متر بر ثانیه. باد سرد می تواند. دمای بحرانی پایین حیوانات شما را تا ۹ % کاهش دهد.

بنابراین برای مقابله با مشکلات دما چه کاری می توانید انجام دهید؟

  1. دمای داخل محفظه را روزانه برای نوسانات بیش از حد بررسی کنید.
  2. مراقب گاوهایی باشید. که می لرزند یا موهای بلند دارند.
  3. اطمینان حاصل کنید. که هیچ جریانی نمی تواند. در ارتفاع حیوان وارد خانه گاو شما شود.
  4. گاوهای خود را با بسترهای. تازه و خشک به خوبی تامین کنید.

تغذیه برای سالم ماندن

زمستان های فوق العاده سرد می تواند. در تغذیه گاوها مشکلاتی ایجاد کند. به چرای تازه می رود. علوفه. غلات و مکمل های غذایی برای سالم و شاد نگه داشتن گله شما وارد می شود.

دانستن اینکه گله شما دقیقا به چه مقدار کالری . و کدام مواد مغذی. نیاز دارد. علم دقیقی است. همانطور که می دانید. بدن گاو سخت تر کار می کند . و کالری بیشتری می سوزاند . هر چه سردتر باشد. گاوها ممکن است در طول ماه های سرد زمستان به ۲۰ % غذای بیشتری نیاز داشته باشند. تا وزن بدن خود را سالم نگه دارند.

قبل از فرا رسیدن.

زمستان شروع به تطبیق رژیم غذایی گله خود کنید. چاق شدن گاوها در پاییز بسیار راحت تر است. علاوه بر این. میکروفلور شکمبه سه هفته طول می کشد. تا با تغییرات جیره یا ترکیب مواد مغذی غذا سازگار شود. در این مدت ممکن است. غذا به خوبی عادی هضم نشود. از تغییرات چشمگیر رژیم غذایی به نفع رویکرد نرم و ملایم اجتناب کنید.

حجم دادن به برنامه های غذایی. با چربی های مکمل می تواند. به مقابله با چالش کالری کمک کند. نیکو رشد پایا به سبک مگالاک از نوعی چربی تشکیل شده است. که باروری و تولید لبنیات گاو را بهبود می بخشد. شکمبه را دور زده و مستقیماً به جایی که نیاز است می رود.

این می تواند به گله شما کمک کند. تا بهتر در برابر سرما مقاومت کند. و نمرات وضعیت بدنی سالم را حفظ کند. مکمل رژیم غذایی با Megalac می تواند به کاهش هزینه های خوراک شما نیز کمک کند.

برای شما

در نهایت چالش مسکن زمستانی. در مورد محافظت از گله. سود و معیشت شما است. با چند استراتژی ساده. می‌توانید اطمینان حاصل کنید. که گاوهایتان در حین کاهش دما سالم می‌مانند. بدون اینکه ترس از یخ زدن نتیجه‌تان را داشته باشید.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *