باید ها و نباید ها

چگونه می توان به عنوان یک دامدار در هزینه ها صرفه جویی کرد؟ باید ها و نباید ها

جریان نقدینگی

اغلب جزو موانعی است. که می تواند یک کسب و کار را از بین ببرد. تسلط بر آن دشوار است. اما یادگیری آن قطعاً غیرممکن نیست. توجه بیشتر به امور مالی می تواند به درک کامل تری از تجارت منجر شود. و در سودآوری و کارآیی بیشتر به شما کمک کند.

اداره یک دامداری موفق خیلی آسان نیست. برای برتری واقعی. دامداران باید یک همه فن حریف و آچار فرانسه در برخی حوزه ها شوند. بدون دانش متنوع و بروز شده از تجارت و صنعت. دامداران ممکن است شکست بخورند. اما نیازی نیست که برای شما هم اینگونه باشد.

همیشه در هنگام برنامه ریزی امور مالی خود فرصت ها و مشکلاتی وجود دارد. که باید به آنها توجه کنید. در اینجا چند مورد از آنها آورده شده است.

بایدها: بدانید که هر لیتر شیر چقدر برای شما آب می خورد و هزینه دارد.

یک نقطه شروع خوب. محاسبه هزینه شما برای هر لیتر شیر تولید شده است. این رقم به شما کمک می کند. تا بقیه امور مالی خود را درست محاسبه کنید.

ابتدا نیازهای سود خود را برای سال آینده حل کنید. برای این کار. هزینه های تمام نیازهای مالی خود. مانند حقوق و اجاره  را محاسبه کنید. و سپس آن را بر میزان تولید شیر پیش بینی شده در لیتر تقسیم کنید.

اکنون که رقمی برای نیازهای سود خود در نظر گرفتید. به سمت هزینه های تولید بروید. شما می توانید برای ارجاع به ارقام سال گذشته مراجعه کنید. اما مراقب هرگونه تغییر در کسب و کار خود باشید. که می تواند هزینه ها را افزایش دهد.

عواملی مانند افزایش در هزینه های خوراک یا تغییرات سیاسی. مانند از دست دادن احتمالی پرداخت های تک مزرعه  باید در نظر گرفته شوند. به خاطر داشته باشید. که حداقل ۲p / l برای استهلاک در نظر بگیرید.

هزینه های تولید خود را به سود مورد نیاز خود اضافه کنید. سپس بر کل فروش شیر تقسیم کنید. این هزینه شما برای هر لیتر است. این رقم را با قیمت فروش هر لیتر مقایسه کنید. آیا سود کافی وجود دارد؟ آیا باید قرارداد شیر مذاکره شود؟ اگر این گزینه مناسبی نیست. باید هزینه ها را کاهش دهید.

ابتدا نیازهای سود خود را برای سال آینده حل کنید. برای این کار. هزینه های تمام نیازهای مالی خود . مانند حقوق و اجاره را محاسبه کنید و سپس آن را بر میزان تولید شیر پیش بینی شده خود در لیتر تقسیم کنید.

کارمندان خود را کم کنید.

اگر به فکر کاهش کارمندان با حقوق برای کاهش هزینه ها هستید. بسیار مراقب باشید. در انگلیس. در حال حاضر تعداد کارمندان را که با اتحادیه اروپا و ایالات متحده مقایسه می شود. بسیار کم منتشر می کنیم.

مزارع در اتحادیه اروپا به طور معمول به ازای هر ۷۵ – ۸۰ گاو یک کارگر استخدام می کنند. در ایالات متحده آنها از هر ۶۵ – ۷۰  نفر یک نفر استخدام می کنند. با این حال. در انگلیس. ما به طور معمول در هر ۱۰۰ گاو یک کارگر استخدام می کنیم.

در این سطح. بسیاری از کارگران مزرعه فقط وقت دارند که وظایف اساسی مانند شیردوشی.  تغذیه و کارهای بهداشتی گله اضطراری را انجام دهند. کاهش کارکنان ممکن است هزینه ها را کوتاه مدت کاهش دهد. اما ممکن است در بلند مدت تولید شما کاهش یابد.

باید: وقت خود را در دفتر بگذرانید.

اگر توانایی آن را دارید. باید گاهی اوقات کارهای “عملی” بیشتری را به شخص دیگری در مزرعه بسپارید. شما صاحب مشاغل و همچنین کشاورز هستید. بنابراین این بدان معناست که باید وقت خود را برای گذراندن در دفتر برای بررسی کسب و کار اختصاص دهید. مذاکره با تأمین کنندگان. ملاقات با متخصص تغذیه. کاوش در زمینه سرمایه گذاری ها و فن آوری های جدید. صحبت با بانک همه اینها فرصت هایی برای کاهش هزینه ها است. نادیده گرفتن وظایف مدیر می تواند منجر به هزینه های بی مورد و فرصت های نادیده گرفته شود.

نباید: یک برش ایجاد کنید که به باروری یا تولید شیر آسیب برساند.

وقتی نگاه می کنید. که کجا می توان برش هایی ایجاد کرد. تا یک چیز در راس ذهن شما باشد. کاری نکنید که میزان تصور یا تولید شیر شما را کاهش دهد. ممکن است واضح به نظر برسد ، اما غیر معمول نیست که کشاورزان هنگام جستجوی مکان برای کاهش هزینه دقیقاً این کار را انجام می دهند.

حتی اگر با بهترین نیت انجام شود ، تصمیمات غیرعاقلانه می تواند منجر به کاهش تولید منجر به ضررهای بیشتر ، در یک چرخه خطرناک شود. بنابراین ، هر تصمیمی که می گیرید باید با توجه به میزان تصور و تولید شیر باشد.

باید: از علوفه با کیفیت بهتر استفاده کنید.

کیفیت در ، کیفیت خارج. به همین دلیل تغذیه مهمترین چیز برای مدیریت است. کمبود مواد مغذی هزینه زیادی دارد. اگر می توانید کیفیت علوفه خود را بالا ببرید ، باید این کار را انجام دهید. برخی از مواردی که باید در نظر گرفت عبارتند از:

نسبت یونجه به علوفه ذرت. این می تواند نیاز به مقدار مکمل پروتئین را تحت تأثیر قرار دهد.
علوفه شما چقدر قابل هضم است؟
عملکرد علوفه مزرعه شما.
اولویت گاوهای شما.
با متخصص تغذیه خود برای شناسایی گزینه های علوفه ای همکاری کنید و سعی کنید هزینه های خوراک را کاهش داده و مصرف و تولید ماده خشک را تقویت کنید. و فراموش نکنید که مکمل های صحیح می توانند بهره وری را تغییر دهند.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنالیز و نحوه مصرف لطفأ به قسمت کاتالوگ محصولات مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی، پودر چربی خالص سایت مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *