نحوه بهره وری گاوهای شیری در هنگام چرا.

نحوه بهره وری گاوهای شیری در هنگام چرا

علف به تنهایی. پاسخگوی نیازهای غذایی گاوهای شیری نخواهد بود.

دامداران. علوفه ارزان. و فراوانی برای گله های خود فراهم می کنند. با این حال. علف به تنهایی نمی تواند. مواد مغذی مورد نیاز گاوهای شیری را نه تنها از نظر بهره وری. بلکه از نظر باروری تأمین کند. این امر می تواند. منجر به تعادل انرژی منفی. از دست دادن وضعیت بدن. و کاهش تولید شیر شود.

تحقیقات اخیر در مورد استفاده از کنسانتره  و مکمل نشان می‌دهد. که افزودن نوع مناسب چربی های محافظت‌شده از شکمبه. کنسانتره‌ها در نسبت‌های مناسب. و در زمان مناسب به کشاورزان لبنی این امکان را می‌دهد. تا از علف‌ها نهایت استفاده را ببرند. و در عین حال گله شما را سود آور و  بارور نگه دارند.

گاوهای شیری نیازهای غذایی پیچیده ای دارند. که اگر می خواهید. به عنوان یک کشاورز  بهره وری را افزایش دهید. باید به دقت متعادل شوند. بی توجهی به مواد مغذی. ضروری می تواند. از راه های مختلفی به بهره وری و سودآوری آسیب برساند.

چمن خوب است. اما کافی نیست …

تأمین انرژی محدودترین. عامل در اکثر شرایط چرا است. عدم تغذیه گاوها. با توجه به سطح باروری آنها منجر به کاهش تولید شیر. کاهش شرایط بدن و کاهش بهره وری در طول فصل می شود .

در اوایل فصل. با مدیریت خوب و در دسترس بودن چمن بالا. گاوها پتانسیل تولید بیش از ۲۰ لیتر شیر از علف را در روز دارند. اما در پایان فصل. دستیابی به بهره وری بالا. بدون خطر استفاده بی رویه از مراتع و کیفیت پایین دشوار است.

برای جبران سوءتغذیه. بسیاری از دامداران به مصرف مکمل های کنسانتره روی می آورند. . همچنین دانستن. اینکه چه چیزی را باید تغذیه کرد. چه زمانی به آن غذا داد. و در چه نسبت هایی. همیشه آسان نیست.

مکمل‌های کنسانتره می‌توانند. نقش کلیدی را نه تنها در دستیابی به پتانسیل باروری گاوها و حفظ سطح چربی و پروتئین شیر. بلکه در تضمین ماندن آنها در گوساله نیز ایفا کنند. این در مورد دانستن این است. که چه چیزی و چرا باید تغذیه شود. است.

ارزش غذایی چمن

دانستن ارزش غذایی علف نقطه شروع خوبی برای اطمینان از اینکه گله شیری شما به درستی در زمان مناسب تغذیه می شود. است.

چمن بهاره معمولاً بسیار قابل هضم است و حاوی نسبت بیشتری از قند است. با پیشرفت فصل. محتوای فیبر افزایش یافته و محتوای قند کاهش می یابد. این نشان می‌دهد. که مکمل‌های فیبر بالاتر ممکن است. در اوایل فصل مناسب‌تر باشند. در حالی که. مکمل‌های نشاسته‌ای بالاتر به بهترین وجه باعث تعادل چمن در پایان فصل می‌شوند .

این یک فرض منطقی است. و توسط تحقیقات پشتیبانی می شود. اثرات کنسانتره های پر نشاسته و فیبر بالا ارائه شده در اوایل بهار را با گاوهایی که در بهار متولد شده بودند مقایسه شده. و نشان دادند. چربی شیر کمتر و پروتئین شیر بالاتر (به ترتیب ۳.۰۷ و ۳.۳۶ %). در مقایسه با خوراک مبتنی بر فیبر. با خوراک مبتنی بر نشاسته در گاوهای ارائه شده ( به ترتیب ۳.۶۵ و ۳.۲۰ %).

چگونه چربی ها می توانند بهره وری را افزایش دهند؟

داده‌های مرتعی نشان می دهند. که چربی شیر به میزان قابل توجهی بالاتر بود. وقتی نشاسته یا کنسانتره‌های مبتنی بر فیبر به چربی محافظت‌شده در شکمبه اضافه می‌شد. با این حال. همه چربی ها یکسان ساخته نمی شوند. و مهم است که بدانید کدام یک را انتخاب کنید.

با مکمل‌های چربی. ما همچنین باید مناسب‌ترین پروفایل اسیدهای چرب را در نظر بگیریم. زیرا مکمل های   C16  بسیار بالا می‌توانند. درصد چربی شیر را افزایش دهند. اما برای وضعیت و بهره‌وری گاو چندان مفید نیستند.

برای بهبود شرایط و بهره وری. باید به مکمل های حاوی اسید اولئیک محافظت شده در شکمبه (C18: 1) نگاه کنیم.

اسیدهای چرب:

همه چیز در مورد یافتن تعادل مناسب است.

مانند بسیاری از عناصر تغذیه. یافتن تعادل مناسب اسیدهای چرب کلید دستیابی به نتایج از نظر بهره وری و باروری است. اما پیدا کردن. این نقطه شیرین نباید حدس و گمان باشد.

تحقیقات مزایای اصلی این ترکیب خاص از اسیدهای چرب پالمتیک و اولئیک را به عنوان یک مکمل چربی چند منظوره در دوران شیردهی نشان داده است .

تعادل انرژی منفی. و خطرات مرتبط با آن . زمانی که گاوها بیشتر غذای خود را تنها از علف می گیرند. یک خطر دائمی است. استفاده از مکمل‌های مناسب. نه‌ تنها خطرات را از بین می‌برد. بلکه به گله‌های شیری شما این امکان را می‌دهد. که در طول فصل مولد. بارور و شاد باقی بمانند.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنالیز و نحوه مصرف لطفأ به قسمت کاتالوگ محصولات مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی، پودر چربی خالص سایت مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *