هر آنچه که باید در مورد کاهش انتشار گاز متان بدانید

موضوع تولید متان (CH4) برای دهه‌ها در خط مقدم اندیشه علمی بوده است. با تولید نشخوارکنندگان در مرکز بحث.

پس برای کاهش تولید CH4 در صنایع لبنی چه کار می توانیم انجام دهیم؟

برای اینکه بفهمیم. چگونه می توانیم تولید CH4 را از طریق علم و تغذیه مدیریت کنیم. رئیس بخش تحقیق و توسعه و فنی Volac International، دکتر. ما با سوفی پارکر نورمن آشنا شدیم.

نگاهی به داخل شکمبه

به دست آوردن درک بیشتر از عملکرد شکمبه. برای پرداختن به چالش کاهش CH4 بسیار مهم است. یک معمای بیولوژیکی. جمعیت میکروبی شکمبه شامل باکتری ها. تک یاخته ها. قارچ ها و آرکیا (نوعی باکتری) است. آنقدر تخصصی است. که برخی از گونه ها (تک یاخته های شکمبه) در کنار گاو تکامل یافته اند.

برای در نظر گرفتن. وسعت این جمعیت میکروبی. شکمبه تقریباً ۱۸۰ لیتر ظرفیت دارد. و ۱ قاشق چایخوری مایع شکمبه حاوی بیش از. ۲۰ میلیارد میکروب است.

اگر چه هنوز چیزهای زیادی. در مورد عملکرد آن نمی دانیم. اما می دانیم که این جمعیت میکروبی. به سرعت مواد پیچیده گیاهی را از طریق. تجزیه بی هوازی هضم می کند. تا هم برای میکروب ها و هم برای. گاو میزبان انرژی تولید کند. این قدرت دو گانه از  گاو و میکروب‌های. شکمبه به‌ویژه در کشورهایی مانند. انگلستان که ۶۵ % از زمین‌های آن فقط برای. پرورش علف مناسب است. مؤثر است. استفاده از زمین. با کمک نشخوارکنندگان. به مراتع اجازه می دهد. تا به منبع غذایی پروتئینی انسان تبدیل شوند.

چرا بر انتشار گازهای گلخانه ای تأکید می شود؟

در حالی که اثرات زیست. محیطی انتشار CH4 به دلیل تأثیر آن به عنوان یک گاز گلخانه ای.  حدود ۲۴ برابر گرم شدن بیشتر از دی اکسید کربن. نگرانی اصلی است. اثرات اضافی برای کشاورزان لبنیاتی وجود دارد. که باید در نظر گرفته شود.

تولید CH4  که بین ۲ تا ۱۲ % از اتلاف. انرژی در رژیم غذایی را به خود اختصاص می دهد. ممکن است منجر به از دست دادن. درآمد بیشتر به دلیل استفاده ضعیف. از انرژی در رژیم غذایی شود. برای هلشتاین، ۱۰ % از دست دادن انرژی معادل کاهش. تولید شیر در حدود ۵ کیلوگرم است.

در طول پنج سال آینده. شاهد وضع مقررات بیشتری. در مورد انتشار CH4 خواهیم بود. با توجه به ترکیبی از تقاضای مصرف کننده. سیاست پردازنده و مقررات دولتی. همه باید به این امر به عنوان فرصتی. برای بهبود کارایی تولید از طریق رویکردهای مختلف نگاه کنند.

اجزای حیاتی

مواد تشکیل دهنده خوراک. برای کاهش تولید CH4 مهم هستند. سطوح بالای فیبر غذایی منجر به نشخوار و تولید CH4 بیشتر می شود. کاهش بخشی از فیبر می تواند. تأثیر زیادی بر تولید CH4 در هر گاو داشته باشد. با این حال. افزایش نسبت کنسانتره. و علوفه تغذیه شده باید. با احتیاط انجام شود تا از. اسیدوز شکمبه جلوگیری شود. در عوض. باید جایگزین هایی مانند. افزودنی های خوراک برای کمک به تغییر. الگوی تخمیر بدون عواقب. منفی در نظر گرفته شود.

عاملی که تولید CH4 را همزمان. با افزایش نرخ انتقال کاهش می دهد. ارتباط نزدیکی با انتخاب مواد. تشکیل دهنده برای افزایش تولید پروپیونات دارد. به طور معمول. فیبر برای ۳۰ تا ۴۰ ساعت در شکمبه باقی می ماند. اما با گنجاندن حجم کوچکتری از فیبر. غیرقابل هضم در رژیم غذایی. سرعت انتقال سریعتر با کاهش. تخمیر و در نتیجه تولید کمتر CH4 حاصل می شود.

با این حال. سرعت انتقال سریع‌تر به این معنی است. که میکروب‌های شکمبه انرژی بیشتری. برای برآوردن نرخ تقسیم افزایش یافته برای. حفظ تعداد جمعیت دارند. بنابراین در این رویکرد. احتیاط توصیه می‌شود.

تغذیه علوفه با کیفیت

کاهش قابل توجهی در تولید CH4. به ازای هر کیلوگرم شیر را می توان. با افزایش کارایی خوراک با تغذیه علوفه با کیفیت به دست آورد. عوامل کلیدی که باید. در نظر گرفته شوند عبارتند : سررسید ( موعد) برداشت. مواد جوان تر به طور کلی محصولات. با کیفیت بهتر و همچنین سیلو کردن. و ذخیره سازی خوب برای به حداکثر رساندن. حفظ مواد مغذی تولید می کنند.

هنر ساختن سیلوی عالی را کشف کنید.

مزایای افزودنی های خوراک را در نظر بگیرید

در ۱۰ سال گذشته پیشرفت زیادی در کاهش CH4 از طریق افزودنی های خوراک مانند عصاره سیر، اسانس ها، ترکیبات جدا شده از جلبک دریایی و ۳-نیتروکسی پروپانول مصنوعی مشاهده شده است. اینها بدون شک برای استفاده به عنوان بخشی از استراتژی خوراک برای کاهش CH4 در آینده به طور گسترده در دسترس خواهند بود.

دکتر. پارکر نورمن می گوید. من فکر می کنم عامل موفقیت در انتخاب این نوع افزودنی ها کاهش CH4 و بهبود تولید خواهد بود. این اهداف با هم ترکیب مکمل‌ها را آسان‌تر می‌کنند و در عین حال درآمد را بالاتر از هزینه خوراک نگه می‌دارند. البته، این پست‌های هدف براساس الزامات نظارتی از کشوری به کشور دیگر تعیین خواهند شد.

آینده کاهش CH4

بهبود کارایی تولید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای CH4 در پنج سال آینده بسیار مهم است. با در نظر گرفتن این موضوع. متخصصان تغذیه از پیش‌بینی انتشار CH4 در مدل‌های تهیه خوراک برای کاهش CH4  استفاده می‌کنند. تنها با افزایش درک ما به پیشرفت خود ادامه خواهد داد. این ترکیب علم و کاربرد در تغذیه. لبنیات را به آینده ای پایدار و مولد سوق خواهد داد.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنالیز و نحوه مصرف لطفأ به قسمت کاتالوگ محصولات مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی، پودر چربی خالص سایت مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *