لزوم چربی های محافظت شده از شکمبه

چرا چربی های محافظت شده از شکمبه لازم است؟

شاید کم ارزش ترین ماده مغذی. در رژیم غذایی گاوهای شیری. چربی برای تضمین سلامت کلی. و عملکرد مطلوب گله شما ضروری نیست.

در حالی که در. جامعه پرورش دهنده. لبنیات تغذیه با. چربی های مایع. و فرآورده های فرعی. چربی رایج است. در این جا به بررسی. این موضوع می پردازیم. که چرا هر نوع. چربی کارآیی ندارد. و همچنین چرا محافظت. از شکمبه برای دستیابی. به این موارد ضروری است.

منظور ما از “چربی محافظت. شده شکمبه” چیست؟

وقتی چربی محافظت نشده را تغذیه می کنید. چه اتفاقی می افتد؟

در حالی که ممکن است. وسوسه انگیز باشد. که روغن های گیاهی مایع. و محصولات جانبی. پرچرب را به رژیم غذایی برای دستیابی. به این افزایش چربی اضافه کنید. این می تواند. باعث ایجاد. “لکه چربی” روی فیبر شکمبه شود. و مانند همه لکه های چربی. این یک خبر بد است. پوشش ضخیم چربی. نه تنها قابلیت. هضم فیبر و چربی شیر. را کاهش می دهد.

بلکه بسیاری از. اسیدهای چرب موجود. در این چربی ها باکتری های. خوب هضم کننده. فیبر در شکمبه را از بین می برند. و هضم فیبر را بیشتر مهار می کنند. این اسیدهای چرب . بلوک های سازنده چربی . همچنین می توانند. در شکمبه به اسیدهای چرب. مختلف تبدیل شوند. که می تواند. باعث کاهش. عمده چربی شیر شود.

پس چربی محافظت شده.  از شکمبه چه تفاوتی دارد؟

به طور خلاصه. ما این چربی های چسبنده را. به ذرات جامد تجزیه می کنیم. که می توانند از شکمبه بدون هیچ گونه. تأثیر نامطلوبی بر. هضم فیبر عبور کنند. این اجازه می دهد. تا چربی. یا به طور خاص. تمام اسیدهای چرب مهم و هدفمند. به مکان مناسب . روده کوچک . تحویل داده شوند.

بیایید نگاهی بیندازیم. که چگونه چربی های محافظت شده. از شکمبه برای کل گاو مفید است.

  • انرژی

چربی متراکم ترین. ماده غذایی است. که ۲.۵ برابر بیشتر. از غلات انرژی تولید می کند. گاوهای شیری تولیدکننده. متوسط ​​به وضوح کمبود علف‌ها و غلات معمولی دارند. و به علوفه‌های حاوی حدود ۳.۵ % چربی. و حدود ۱.۵-۲.۵ % چربی در غلات و بیش از ۶ % چربی در رژیم غذایی خود. برای عملکرد و بهره‌وری بهینه نیاز دارند. رژیم غذایی مبتنی بر افزودن. چربی محافظت شده از شکمبه. به رژیم غذایی یک وسیله. بسیار مؤثر برای انجام این امر است. و همچنین فواید بسیاری. برای عملکرد کلی گاو دارد. مطالعات توصیه می کنند. که ۱۵ تا ۲۰ % . انرژی قابل سوخت و ساز در رژیم غذایی. گاو از چربی تامین می شود.

  • بهبود بهره وری گاوهای شیری

آیا می دانستید. به ازای هر ۰.۵ واحد از دست دادن. در امتیاز وضعیت بدن (BCS). بهره وری حدود ۱۰ % کاهش می یابد. با در نظر گرفتن این موضوع مهم است. که گاو شیری خود را روی BCS اولیه نگه دارید. تا در پرورش گوساله موفق باشید. در این مورد چربی محافظت شده. از شکمبه خود را نشان می دهد. با BCS و سطوح بالاتر C18:1 (اسید اولئیک) ثابت شده است. که به بهره وری کمک می کند.

  • افزایش درصد چربی شیر 

هنگام هدف قرار دادن. افزایش چربی شیر. اسیدهای چرب C16:0 کلیدی. برای تحریک تولید هستند. تغذیه با چربی محافظت شده از شکمبه. حاوی مقادیر زیاد این اسید چرب. این تقویت کننده های چربی شیر را دست نخورده. از طریق شکمبه به روده کوچک می رساند. و تضمین می کند. که گاو بیشترین بهره. را از خوراک ارائه شده می برد.

  • بهینه سازی تولید شیر

منطقی است. که در اوایل شیردهی. زمانی که نیازهای انرژی زیاد است. تغذیه با بیشترین میزان سودآوری ارائه شود. تغذیه با چربی محافظت شده. از شکمبه تضمین می کند. که حداکثر انرژی برای تولید شیر تامین شده. و در دسترس است. چربی محافظت شده. از شکمبه. که اسید چرب C18:1 بالاتری دارد. در این مرحله بهترین گزینه است.

  • تأمین انرژی بدون اسید

نمی توان انکار کرد. که مصرف غلات کامل می تواند. باعث افزایش انرژی شود. با این حال. این افزایش سطحی می تواند باعث درد طولانی مدت شود. زیرا تخمیر سریع این علوفه های نشاسته ای. اسید در شکمبه تولید می کند. که بر عملکرد شکمبه. هضم فیبر و در نهایت تولید شیر شما تأثیر می گذارد. چربی محافظت شده از شکمبه. نه تنها انرژی را برای شکمبه تقویت می کند. بلکه از خطر اسیدوز بدون برهم زدن. PH متعادل شکمبه جلوگیری می کند.

  • کاهش خطر استرس گرمایی

مکمل رژیم غذایی گاوهای شیری. با چربی های محافظت شده. از شکمبه موثرترین راه برای کمک به تامین انرژی مورد نیاز گله است. به خصوص زمانی که مصرف ماده خشک کاهش می یابد. همانطور که چربی های محافظت شده. از شکمبه از شکمبه عبور می کنند. تا به طور موثر در روده کوچک هضم شوند.

گرمای تولید شده. توسط متابولیسم این چربی ها بسیار کمتر از گرمای تولید شده. توسط هضم فیبر و غلات است. در شکمبه. فیبر و غلات به عنوان سوخت. در گاو شیری شما عمل می کنند. و می توانند خطر استرس گرمایی. و همچنین اسیدوز را افزایش دهند.

  • کاهش تولید متان

بر کسی پوشیده نیست. که تولید متان یک پیامد. طبیعی فرآیند هضم در گاو شیری است . نتیجه فعالیت میکروبی پیچیده. در شکمبه در حالی که. به سرعت مواد. خوراک را هضم می کند. تولید متان ۲ تا ۱۲ % از اتلاف. انرژی جیره را در یک گاو. شیرده تشکیل می دهد. و این انرژی در غیر. این صورت می تواند. برای تولید شیر. مورد استفاده قرار گیرد. که برای دامدار ضرر دارد.

بر خلاف سایر مواد. چربی در شکمبه تخمیر نمی شود. بنابراین. چربی‌های محافظت‌شده. در شکمبه منبع. انرژی نهایی برای کاهش. تولید متان را ارائه می‌دهند . که هم به سود مزرعه. و هم برای محیط زیست. همزمان منفعت می‌رساند.

  • بهبود راندمان خوراک

همانطور که قبلاً ذکر کردیم. با حفظ چربی شکم. می‌توانیم این منبع انرژی حیاتی. را به جایی که لازم است. برسانیم تا گاو شیری از هر. لقمه‌ای بهره کامل را بردارد. با مزیت عدم ایجاد مزاحمت. برای جمعیت میکروبی. حساس در شکمبه. می‌توانیم. اطمینان حاصل کنیم. که از مزایای تغذیه‌ای منابع. فیبر نیز برخوردار است.

  • اثر متابولیک بهینه

در نهایت با تغذیه چربی های محافظت شده از شکمبه. می توانیم. استرس گوارشی وارد شده. به گاو شیری را کاهش دهیم. از دست دادن. انرژی از طریق تولید گرمای متابولیکی. و همچنین عواقب منفی که می تواند. با سایر منابع انرژی رخ دهد. را به حداقل برسانیم.

چربی‌ها با ارائه یک منبع واقعی انرژی. که به گاو اجازه می‌دهد. انرژی را روی وضعیت بدن. باروری و تولید شیر متمرکز کند. دارای مزایایی است. که از سایر مواد اصلی. غذایی پیشی می‌گیرد. و یک قطعه کلیدی از پازل تغذیه است.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر. مشاوره مصرف و استعلام. قیمت مکمل های پودر چربی. نیکو رشد پایا. پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص. به قسمت محصولات سایت. مراجعه نمائید.

برای کسب اطلاعات. بیشتر در مورد آنالیز. و نحوه مصرف لطفأ. به قسمت کاتالوگ محصولات. مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا. پودر چربی کلسیمی. پودر چربی خالص. سایت مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *