چربی کافی به گله های شیری

آیا چربی کافی به گله شیری خود می دهید؟

چربی بیشتر، سود بیشتر:

چرا چربی بخوریم؟

ما انسان ها به چربی لقب وحشتناکی داده ایم اما مهم است که به یاد داشته باشید که گله شما بدون آن نمی تواند زنده بماند. نکته اصلی این است که چربی می تواند به افزایش حاشیه سود کسب و کار و رفاه گله شما کمک کند. این یک غذای اصلی است که از انواع عملکردهای بیولوژیکی از لقاح گرفته تا تولید شیر پشتیبانی می کند.  

منبع انرژی بی نظیر برای تولید شیر  چربی دارای بالاترین چگالی انرژی در بین سایر مواد مغذی است. حدود ۲۵ برابر بیشتر از غلظت انرژی غلات این باعث می شود که گاو به یک منبع انرژی با ارزش ویژه تبدیل شود. به عنوان مثال گاوهای شیری برای حفظ تولید شیر سودآور به انرژی زیادی نیاز دارند. چربی‌های رژیمی روشی فوق العاده موثر برای برآوردن این نیازهای انرژی افزایش یافته است.

چگونه وضعیت بدنی گله شیری خود را پیگیری کنید

بهبود باروری آیا می دانستید که به ازای هر ۰۵ واحد از دست دادن وضعیت بدن باروری حدود ۱۰٪ کاهش می یابد؟ چگالی انرژی بالای چربی ها چربی های دارای مشخصات اسید چرب خاص را به مواد مغذی ضروری تبدیل می کند که به بازیابی بدن سالم کمک می کند برخی از چربی ها همچنین به افزایش پروژسترون معروف هستند هورمونی که نقش مهمی در لقاح و محافظت از بارداری ایفا می کند نشان داده شده است که برخی از منابع چربی کیفیت تخمک را در طول تخمک گذاری افزایش می دهند

 EFA های تقویت کننده سیستم ایمنی، اسیدهای چرب ضروری (EFAs) هستند که سرشار از فواید سلامتی امگا ۳ و امگا ۶ هستند امگا ۶ سیستم ایمنی را تحریک می کند و به محافظت از گله در برابر ویروس ها و بیماری ها کمک می کند در عین حال، امگا ۳ دارای خواص ضد التهابی است و اجزای سیستم ایمنی را برای مبارزه با عفونت تقویت می کند.

کاهش استرس گرمایی گاوها با تبدیل غذا به انرژی گرمای داخلی تولید می کنند در آب و هوای گرم این می تواند منجر به یک وضعیت ناراحت کننده به نام استرس گرمایی شود چربی به میزان قابل توجهی گرمای بسیار کمتری نسبت به سایر منابع انرژی تولید می کند و محافظت مبتنی بر تغذیه در برابر استرس گرمایی را فراهم می کند.

چه مقدار چربی باید تغذیه کرد؟

به عنوان یک دستورالعمل ۱۵ تا ۲۰ %  انرژی متابولیزه شده (قابل سوخت و ساز) در رژیم غذایی گاوهای شیرده باید از چربی تأمین شود رژیم های کنسانتره علوفه پایه معمولاً تقریباً ۳۵-۳ %  چربی در ماده خشک فراهم می کند اگرچه گاوهای شیری پرمحصول ممکن است تا ۸ %  چربی در ماده خشک نیاز داشته باشند قانون کلی برای گاوهای شیری این است که مقدار چربی تغذیه شده باید برابر با چربی تولید شده در شیر گاو (شرایط بدنی برابر) باشد.

اما مراقب باشید  

چربی آزاد اضافی در شکمبه یک “لغزش” ایجاد می کند که ذرات خوراک را می پوشاند و از تجزیه غذا توسط باکتری های شکمبه جلوگیری می کند هضم را کند می کند کارایی غذا و عملکرد شکمبه را کاهش می دهد.

 تغذیه بیش از ۳-۳۵٪ چربی در ماده خشک اگر در فرم محافظت شده از شکمبه قرار نگیرد می تواند به سیستم گوارشی گاو و سود شما آسیب برساند نحوه نگهداری شکمبه سالم در گاوهای شیری

چگونه می توانید از چربی برای افزایش سود خود استفاده کنید؟

البته شما به عنوان یک دامدار می خواهید حاشیه سود خود را حفظ کرده و افزایش دهید درک مزایای تغذیه ای چربی ها به تحقق این جاه طلبی کمک می کند اما برای بهترین نتایج مهم است که چربی های مناسب را در زمان مناسب و به ایمن ترین راه ممکن استفاده کنید.

ساده ترین راه برای انجام این کار این است که برنامه های غذایی منظم خود را با مکمل های چربی مخصوص محافظت شده از شکمبه افزایش دهید.

برخلاف چربی‌های موجود در مواد غذایی استاندارد چربی‌های محافظت شده از شکمبه هیچ اثر مضری بر عملکرد طبیعی شکمبه یا گوارش ندارند و از بهره‌وری گله شما محافظت می‌کنند.

 محصولات نیکو رشد پایا دارای طراحی منحصر به فرد مکمل های چربی محافظ شکمبه است آنها مراکز قدرت تغذیه هستند و حاوی غلظت بالایی از اسیدهای چرب ضروری مانند اسید اولئیک اسید پالمیتیک و اسید لینولنیک هستند اگر به درستی استفاده شوند می توانند فواید زیادی برای گله شما داشته باشند مانند:

  • بهبود تولید شیر
  • افزایش درصد چربی شیر
  • باروری بهتر

برای کسب اطلاعات بیشتر مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنالیز و نحوه مصرف لطفأ به قسمت کاتالوگ محصولات مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا پودر چربی کلسیمی پودر چربی خالص سایت مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *