تحول لبنیات با فناوری جدید کشاورزی

چگونه فناوری جدید کشاورزی لبنیات را متحول می کند؟

 یک روش قدیمی در سبک زندگی کشاورزی وجود دارد. عمل ساده دوشیدن گاو به ابتدای انقلاب کشاورزی برمی گردد. با این حال. دامداری مدرن دائماً به دنبال نوآوری های جدید است . و جدیدترین آنها می تواند بهره وری شیر را افزایش دهد. کیفیت شیر ​​را بهبود بخشد و هزینه تولید محصولات سفید را کاهش دهد.

در اینجا برخی از آخرین فناوری هایی که در حال تبدیل شدن به یک مزرعه لبنی هستند، آورده شده است.

در همه جا از سلامت و عادات گله خود پیروی کنید

یک تکه مناسب را برای گاو تصور کنید. سپس از خیال پردازی دست بردارید و به قلاده گاو سلام کنید. بله، روند فناوری پوشیدنی به حیاط مزرعه آمده است. و با قلاده گاو می توانید اطلاعات زیادی در مورد سلامتی، عادات و شادی گله خود جمع آوری کنید.

اطلاعاتی مانند گام‌های روزانه و بازتاب‌ها جمع‌آوری شده و به پورتالی ارسال می‌شود که می‌توانید از هر کجا از طریق لپ‌تاپ یا گوشی هوشمند به آن دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید هرگونه اطلاعات غیرطبیعی را با دامپزشک خود در میان بگذارید، که تشخیص بیماری و رفع سریع‌تر آن را آسان‌تر می‌کند.

با این حال. مزیت واقعی این فناوری پوشیدنی این است.  که به شما امکان می دهد تشخیص دهید. که یک گاو چه زمانی گرم است. این بدان معنی است که شما می توانید . لقاح را با چرخه طبیعی گاوهای خود تطبیق دهید و شانس بارداری سالم را افزایش دهید. وقتی شانس بارداری سالم را به حداکثر برسانید، شانس افزایش تولید شیر را نیز افزایش می دهید.

برای نتیجه بهتر خود را ارتقاء دهید

قدم زدن در مزارع برای تماشای کار خود در یک روز سرد زمستانی همیشه بهترین استفاده از زمان شما نیست. اگر راه ساده تری وجود داشت چه؟ با فناوری پهپاد، می‌توانید مکان گله خود را ردیابی کنید و مطمئن شوید که همه چیز همانطور که باید باشد – بدون ترک صندلی.

هواپیماهای بدون سرنشین نیز برای ردیابی زمین شما مفید هستند. به عنوان مثال، می توانید به سرعت هر محیطی را که نیاز به تعمیر دارد یا مناطقی از زمین را که نیاز به خشک کردن و آبیاری دارند شناسایی کنید – به طور بالقوه باعث صرفه جویی در محصولاتی می شود که در غیر این از بین میر فتند . به طور خلاصه: پهپادها آن را برای نظارت بر تجارت شما تبدیل می کنند .

با تشخیص چهره، گله خود را مانند قبل بشناسید

فناوری تشخیص چهره چیز جدیدی نیست. آنچه جدید است کاربرد آن در مزرعه لبنیات است. برای شناسایی هر گاو در گله شیری از الگوهای پوستی، فاصله بین چشم ها، طول صورت و غیره استفاده شد. تست هایی با استفاده از فناوری تشخیص چهره با استفاده از جزئیاتی مانند

سپس این فناوری اطلاعاتی در مورد رفتار معمول هر گاو جمع آوری می کند و می تواند هشداری را در صورت رفتار نامنظم یکی از گله های شما ارسال کند: به عنوان مثال. راه رفتن نامنظم یا کمبود غذا. این به شما امکان می دهد سریع عمل کنید. روش دیگر برای استفاده از فناوری تشخیص چهره، ردیابی رابطه بین مصرف غذای هر گاو و تولید شیر است. به این مکان نگاه کنید.

افزایش تولید با شیردوشی رباتیک

گاوها تغییر را دوست ندارند. بله. برای گاو ها قوام آن به بهترین شکل کاهش می یابد. این تنها یکی از دلایلی است.  که فناوری شیردوشی رباتیک شروع به کار کرده است.

شیردوشی رباتیک از اوایل دهه ۱۹۹۰ به صورت تجاری در دسترس بوده است. با این حال، به لطف پیشرفت های چشمگیر در فناوری و چشم انداز جذاب افزایش تولید شیر، کشاورزان بیشتری به سمت روبات ها روی می آورند.

چگونه کار می کند؟

گاوها با انگیزه کاهش فشار در پستانهایشان. نه به خوردن غذا در زمان دوشش انتخاب می کنند. که چه زمانی برای شیر دوشیده شوند، پس از قرار گرفتن در مکان شیر دوشی ، لیزرها تجهیزات شیردوشی پس از ورود به سالن شیردوشی را به سینه گاو منتقل کرده و فرآیند شیردوشی آغاز می شود. این یک فرآیند غیر تهاجمی و بسیار تکراری است و گاوها سازگاری آن را دوست دارند . بدون استرس، زمان شیردوشی را تعیین کنید، عجله نکنید به سالن بروید. فقط این کار باعث افزایش تولید شیر می شود.

به لطف حسگرها یا قلاده های خاصی مانند موارد ذکر شده در بالا، کشاورزان می توانند انواع اطلاعات در مورد سلامت، سطح تولید و دفعات دوشش هر گاو را جمع آوری کنند. ربات ها حتی می توانند اطلاعاتی در مورد کیفیت شیر، محتوای چربی و تعداد گلبول های سفید خون جمع آوری کنند – اگر برای انسان مناسب نیست، می توانند شیر را به یک ظرف جداگانه برای مصرف گوساله هدایت کنند.

علاوه بر بهبود تولید و کیفیت شیر. مزایای دیگری نیز وجود دارد. دامداری یکی از سخت ترین و پر زحمت ترین حوزه های دامداری است. پیدا کردن یک کارمند وفادار برای یک سالن لبنیات می تواند دشوار باشد. با این حال. هنگامی که شیردوشی به صورت خودکار انجام می شود. در زمان و نیروی کار بسیار صرفه جویی می کنید. با این ساعات اضافی چه کاری می توانید انجام دهید؟

برس برای گاو

آه، این مکان است. این را گاوهایی که کنار برس گاو تاب می خورند می گویند. به لطف این تکنیک ظریف. که حرکات و برس های آن تمام گوشه های گاو را پوشش می دهد. چهار میلیون گاو بر حسب تقاضا در سراسر جهان نگهداری می شوند.

برس زمانی که گاو با آن تماس پیدا می کند. شروع به چرخش می کند. و زمانی که آنها دور می شوند متوقف می شود. برای تحریک گردش خون و راحت و شاد نگه داشتن گاوها عمل می کند. اکنون می دانیم که گاوهای شاد گاوهای مولد هستند. پس چرا گله خود را به طور سودآور تغذیه نمی کنید؟

و در نهایت :

هیچ شکی در آن نیست. آخرین فن آوری های موجود در اختیار دامداران می تواند هم بهره وری و هم سودآوری را تغییر دهد. اما برای خرید چنین فناوری نوآورانه‌ای در صنعتی که حاشیه‌ها می‌تواند کم باشد، سرمایه را از کجا پیدا می‌کنید؟ خوب، این جایی است که بودجه می آید.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنالیز و نحوه مصرف لطفأ به قسمت کاتالوگ محصولات مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی، پودر چربی خالص سایت مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *