کیفیت و بهره وری بیشتر از لبنیات

کیفیت درونی، کیفیت بیرونی: چگونه از لبنیات خود بیشترین بهره را ببرید؟

تولید کم شیر به طرز باورنکردنی خسته کننده است. اما یک رویکرد جامع به رفاه گاو – از وضعیت بدن گرفته تا تغذیه – به گله شیری شما کمک می کند تا بیشترین بهره وری را داشته باشد.

گاوهای شیری معمولا زمانی که شادتر و سالم ترین هستند بیشترین بازدهی را دارند. این یک معادله ساده است. اما به هیچ وجه درست کردن آن آسان نیست. به عنوان یک دامدار، شما باید در مورد رفاه گله خود به چیزهای زیادی فکر کنید. اما اگر تلاش بیشتری برای مراقبت ملایم، کامل و در طول سال گاوهای خود بکنید، احتمالاً با افزایش تولید شیر روز به روز پاداش خواهید گرفت.

در اینجا چند نکته مهم وجود دارد.

هرگز اهمیت تغذیه خوب را دست کم نگیرید

تغذیه: برای ما انسان ها مهم است، همچنین برای گاوها مهم است.

در واقع، اگر می خواهید تولید شیر خود را بهینه کنید، این مهمترین چیز است. هنگامی که گاوهای شما تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را برای تناسب اندام و سلامتی دریافت می کنند، احتمال بیشتری وجود دارد که به پتانسیل ژنتیکی خود برای تولید شیر دست یابند. این بدان معنی است که رژیم غذایی آنها باید حاوی مقادیر کافی از تمام درشت مغذی ها و گروه های غذایی مهم باشد: چربی ها، کربوهیدرات ها، پروتئین ها، فیبرها، مواد معدنی و ویتامین ها. روی کاغذ ساده، در عمل سخت تر.

اما به یاد داشته باشید: اگر کیفیت را وارد کنید، کیفیت ظاهر می شود.

یک رژیم غذایی پایه خوب همچنین به هر مکمل غذایی که به گله خود می خورانید کمک می کند تا به نتایج دلخواه برسد و ارزش پولی بهتری به شما بدهد.

مطمئن شوید که گله شما به اندازه کافی چربی رژیم غذایی دریافت می کند

گاوهای شیری به انرژی زیادی نیاز دارند. کارآمدترین راه برای تامین آن از طریق چربی است: پرانرژی ترین غذای همه آنها. چربی در تامین سوخت مورد نیاز برای حفظ وضعیت بدن و افزایش تولید شیر بسیار موثر است. تا اینجای کار خیلی خوبه. اما این منابع چربی را از کجا پیدا می کنید؟

تمام اسیدهای چرب افزایش دهنده عملکرد مورد نیاز گاوهای شما را می توان در مقادیر مختلف به عنوان مواد تشکیل دهنده در خوراک گاوهای رایج یافت، بنابراین به توجه بیشتر به لیست مواد تشکیل دهنده عادت کنید. روغن پالم سرشار از اسید پالمیتیک است. روغن کلزا سرشار از اسید اولئیک است. دانه کتان و چاودار سرشار از اسید لینولنیک (امگا ۳) هستند.

با چربی هایی آشنا شوید که می توانند سلامت و بهره وری گاوهای شیری را تغییر دهند

این اسیدهای چرب می توانند تولید شیر را بهبود بخشند و درصد چربی شیر را افزایش دهند. چالش این است که مطمئن شوید گله شیری شما مقدار مناسبی از این اسیدهای چرب را دریافت می کند. کنسانتره های خوراک پایه معمولاً حدود ۳-۳.۵ درصد چربی را بر اساس ماده خشک تأمین می کنند. با این حال، این اغلب برای گاوهای شیری کافی نیست. گله های پرمحصول ممکن است به بیش از ۶ درصد چربی در ماده خشک نیاز داشته باشند – به ویژه در اوایل شیردهی.

پس چگونه کسری را جبران می کنید؟

یک مکمل چربی محافظت شده از شکمبه – مانند Megalac – یک راه آسان برای اطمینان از اینکه انرژی مورد نیاز گاوهای شیری شما به کارآمدترین روش ممکن، بدون هیچ گونه تاثیر منفی بر هضم فیبر فعال در شکمبه (محفاظت نشده) ارائه می شود. ) چربی ها بهتر از همه، Megalac از نظر علمی ثابت شده است که تولید شیر را افزایش می دهد.

>> نحوه حفظ شکمبه سالم در گاوهای شیری

مقدار زیادی آب (و بسیار)

اگر آب گله شما در حال اتمام است، این خبر بدی است زیرا گاوها به شدت تشنه هستند. کم آبی بر تولید شیر تأثیر منفی می گذارد، بنابراین تأمین آب یکی از مهم ترین کارهایی است که باید به درستی انجام شود. هر یک از گاوهای گله شیری شما باید حدود ۶۰ لیتر آب در روز بنوشند. پربازده می تواند بیش از ۱۰۰ لیتر باشد.

اطمینان حاصل کنید که گله شما به طور منظم به مقدار زیادی آب آشامیدنی تمیز در چندین مکان در سایت شما دسترسی دارد. گاوهای شیری مخصوصاً بعد از دوشش خشک می شوند. بنابراین مطمئن شوید که یک نقطه آب در نزدیکی خروجی سالن خود دارید.

اصول اولیه پیشگیری از بیماری را به درستی یاد بگیرید

بدیهی است که حفظ برنامه های خوب واکسیناسیون مهم است. اما اجتناب از بیماری های کشنده باروری چیزی بیشتر از تزریق گاه به گاه دامپزشک شما است. فراتر از این است – و واکسن ها هرگز نباید به عنوان بهانه ای برای کاهش سطح رفاه حیوانات استفاده شوند.

سلامتی زمستانی کمی تلاش بیشتری می طلبد

وقتی هوای سرد زمستان فرا می‌رسد، باید کمی بیشتر به این فکر کنید که آیا می‌خواهید گله‌ی لبنی‌تان تا حد ممکن پربازده بماند. گاوهای شیری سرما را احساس می کنند و انرژی بیشتری صرف گرما می کنند. این ممکن است نیاز به افزایش مصرف رژیم غذایی گله شما داشته باشد.

 پنج راه آسان برای گرم نگه داشتن گاوهای شیری در زمستان

 راحتی گاو: مولد نگه داشتن گاو در زمستان

ملافه تمیز و راحت باعث شادی گاوهای شما می شود

گاوهای شاد گاوهای مولد هستند. به همین دلیل است که ملافه مهم است. پس از همه، گاو شما یک مکان تمیز و راحت را برای استراحت دوست دارد – و گاو نر تفاوتی ندارد. تخت های شنی یا کاه به کاهش فشار روی زانوها و زانوها کمک می کند – و به گاوهای مرطوب کمک می کند تا در ماه های زمستان سریعتر خشک شوند.

صحنه را برای نسل بعدی گاوهای شیری خود تنظیم کنید

بهبود تولید شیر فقط به کاری که امروز انجام می دهید نیست. این در مورد فکر کردن به آینده برای ایجاد شرایط برای رشد نسل فردای گاوهای شیری است. تغذیه می تواند به بهبود باروری کمک کند – و دو اسید چرب کلیدی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. اسید لینولنیک (همانطور که در Mega-Flax یافت می شود) به بهبود بقای جنین کمک می کند، در حالی که اسید اولئیک (همانطور که در Megalac یافت می شود) باعث رشد تخم های زنده می شود.

برای شما

پرورش لبنیات می تواند ساده باشد، اما هیچ کس نگفت که آسان است. برای حفظ سطوح بالای مراقبت در تمام بخش‌های تغذیه، سلامت و رفاه نیاز به تعهدی استوار دارد. با این حال، اگر برای تلاش بیشتر آماده باشید، به احتمال زیاد با افزایش تولید شیر به طور اساسی پاداش خواهید گرفت.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنالیز و نحوه مصرف لطفأ به قسمت کاتالوگ محصولات مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی، پودر چربی خالص سایت مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *