۳ عامل مهم در سنجش کلستروم

۳ عامل مهم در سنجش کلستروم:

(آغوز) کمیت، کیفیت و زمان استفاده از آن است.

کلستروم یا آغوز برای سلامتی گوساله بسیار حیاتی است. این ماده حاوی آنتی بادی های لازم است که به عنوان ایمونوگلوبولین یا IgG نیز شناخته می شوند تا ایمنی بدن را تأمین کنند و همچنین غنی از مواد مغذی ضروری برای تأمین انرژی برای رشد است. و اما عوامل مهم در سنجش آن عبارتند از:

کمیت (مقدار): توصیه می شود اولین خوراک ۳ لیتری یا ۱۰٪ از وزن بدن باشد. پس از آن، باید در طی ۱۲ ساعت پس از تولد مقدار مشابه دیگری خورانده شود. آغوز باید در دمای بدن که ۳۸ درجه سانتیگراد می باشد، تغذیه شود.

کیفیت: آغوز با کیفیت بالا حاوی حداقل ۵۰ گرم در لیتر lgG است. آغوزی که حاوی کمتر از ۲۰ گرم در لیتر lgG نباید استفاده شود. هرچه آغوز مدت طولانی تری در پستان نگه داشته شود، با رقیق شدن در اثر گذشت زمان، کیفیت آن کمتر می شود. در حالت ایده آل، باید کمتر از ۶ ساعت در پستان نگهداشته شود.

زمان: اولین خوراک آغوز باید در اسرع وقت پس از تولد و ترجیحاً در ساعت اول و یا حداکثر تا ۶ ساعت به گوساله تازه متولد شده داده شود. تغذیه با دست به جای شیردهی طبیعی توصیه می شود. کارایی جذب آنتی بادی از آغوز به سرعت از ۴۰٪ در بدو تولد به کمتر از ۵٪ در ۲۰ ساعت پس از تولد کاهش می یابد.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنالیز و نحوه مصرف لطفأ به قسمت کاتالوگ محصولات مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی، پودر چربی خالص سایت مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *