۷ راه برای موفقیت در تغذیه زمستانی

۷ راه برای موفقیت در تغذیه زمستانی

فقط کشاورزان هستند. که در تابستان و زمستان به زمستان فکر می کنند. اما این بدان دلیل است که آینده نگری رمز موفقیت است. کاملاً طبیعی است که از آفتاب لذت ببرید و فکر کنید زمستان امسال چه چیزی در آخورهای خود قرار می دهم؟ با این اوصاف. بیایید واقعا حوزه تغذیه زمستانی موفقیت آمیز را بررسی کنیم.

تجزیه و تحلیل سیلو

اگر می خواهید برای موفقیت تغذیه کنید. به سیلاژ با کیفیت نیاز دارید. اولویت اول شما باید با تجزیه و تحلیل سیلو آغاز شود. از این طریق می توانید. کیفیت علوفه پایه را کاملاً درک کنید. نیازهای کل انرژی قابل سوخت و ساز را تعیین کنید. و اجازه مکمل مناسب برای عناصر مغذی کلیدی از جمله فیبر. نشاسته. قند و پروتئین را به شما می دهد.

بررسی موجودی انبار

آیا علوفه کافی دارید؟ آیا تجهیزات کافی دارید؟ اکنون زمان پرسیدن است. شما باید اطمینان حاصل کنید. که برای فصل تغذیه زمستان تجهیزات کافی و در شرایط خوبی دارید. همچنین بسیار مهم است. که شما از وجود ذخایر علوفه خود آگاه باشید. بنابراین وقت کافی برای برنامه ریزی برای هزینه و جایگزینی علوفه دارید.

فواید و نیازهای چربی

از جبران رژیم غذایی با مکمل های نشاسته ای زیاد مانند غلات جلوگیری کنید. تا کمبود انرژی را جبران کنید. زیرا منجر به تجمع اسید در شکمبه می شود. و خطر اسیدوز را افزایش می دهد. در عوض، یک مکمل چربی محافظت شده از شکمبه مانند پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص نیکو رشد پایا انتخاب کنید. که انرژی را بدون تأثیرات منفی در شکمبه تأمین کند.

پروفسور پالمکوئیست سالها پیش به طور مشهور اظهار داشت که “Fat Out” باید با “Fat In” مطابقت داشته باشد. برای بیان آن. گاوی که ۴۰ لیتر در ۴ درصد چربی شیر می دهد. روزانه ۱.۶ کیلوگرم چربی شیر تولید می کند. این معادل نیاز چربی رژیم غذایی گاو در روز است (با فرض عدم تغییر وزن بدن).

گاو شیری معمولی به ۱۵ تا ۲۰٪ از انرژی متابولیسم خود برای تأمین چربی نیاز دارد. این باید برای تغذیه زمستانی شما برنامه ریزی شود. اما به یاد داشته باشید. این اسیدهای چرب موجود در چربی هستند. که کلیدی هستند. توصیه های مربوط به نوع اسیدهای چرب نیز به مرحله شیردهی. چالش های فردی در مزرعه و نیاز به حداکثر میزان بازده از قراردادهای خاص شیر بستگی دارد.

بنابراین. هنگام برآورد از چربی های مورد نیاز گاوها. اطمینان حاصل کنید. که تمام عوامل فوق را برآورده می کنید.

اطمینان حاصل کنید که چربی های مورد استفاده شما محافظت شده از شکمبه هستند و اسیدهای چرب را  مد نظر قرار دهید.

چربی های “محافظت نشده” در معرض خطر بیوهیدروژناسیون شکمبه هستند. این بدان معنی است که اسیدهای چرب با ارزش C18: 1 و C18: 3 به C18: 0 قابل هضم کمتر تبدیل می شوند.

اسیدهای چرب مکمل های زیاد C16 باعث تولید چربی شیر می شوند. اما شرایط سلب شدن را دارند. در حالی که اسیدهای چرب C18: 1 به حفظ وضعیت بدن و بهبود باروری کمک می کنند. تعادل مطلوب اسیدهای چرب C16: 0 و C18: 1 را می توان در فرمولاسیون پودر چربی نیکو رشد پایا پیدا کرد.

دوره انتقال را مدیریت کنید

والدینی که فکر می کنند فرزندانشان غذاهای ناخوشایند هستند، هرگز با چهارپایان چهار معده سر و کله نزده اند. وضعیت گاوها در زمستان از نظر مسکن تغییر می کند. بنابراین تغییر رژیم غذایی به اضطراب اضافه می شود.

سه تا چهار هفته طول می کشد تا میکرو فلورا در شکمبه با هر تغییر جیره سازگار شود. این خطر هضم نشدن صحیح غذا را به دنبال دارد و متعاقباً منجر به از بین رفتن مواد مغذی می شود. به همین دلیل ضروری است که تا حد امکان با دقت و به تدریج این انتقال را مدیریت کنید.

به یاد داشته باشید. هرچه انتقال نرم تر انجام شود. گاو شادتر و پر بازده تر خواهد بود.

کار یدی

پشت هر گاو سالم و شاد. تیمی از دامداران. دامپزشکان و زنجیره تأمین کنندگان آگاه قرار دارد. اطمینان از اینکه شما از منابع کافی برخوردار هستید. و همه در زمینه بهداشت و فرآیندهای تغذیه ای خاص شما آموزش دیده اند. بسیار حیاتی است. اگر تیم شما در این زمینه ها مهارت کافی نداشته باشد.

این تأثیرات طولانی مدت برای گاوها و تجارت کلی خواهد داشت. توصیه می کنیم برای اطمینان از حفظ استانداردهای بالا. راهنمایی هایی برای تیم خود تهیه کنید. همچنین توصیه می شود. جلسات تیمی مکرر برای بحث در مورد دستاوردها. چالش ها و فرصت های آموزشی برگزار شود.

یک لیست کار ایجاد کنید

ما می دانیم. که در مورد نحوه تغذیه گاو به هیچ کمکی نیاز ندارید. اما کشاورزان در گرفتن بیش از حد مقصر هستند. ایجاد لیست وظایف و تفویض زمان. و منابع به گسترش حجم کار کمک می کند. و درک بهتری از میزان کار و زمان انجام آن کمک می کند.

به شما …

ما برای شما در فصل تغذیه زمستان بهترین ها را آرزو می کنیم. و احتمالاً باید هشتمین کلید موفقیت را ذکر کنیم ، این شما هستید! به غرایز خود اعتماد کنید ، از منابع خود استفاده کنید و دانش خود را هوشمندانه استفاده کنید. اگر می خواهید نکات و بینش های خود را به اشتراک بگذارید ، به شبکه های اجتماعی ما در تلگرام و اینستاگرام بپیوندید.

منبع: سایت مگالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره مصرف و استعلام قیمت مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی و پودر چربی خالص به قسمت محصولات سایت مراجعه نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنالیز و نحوه مصرف لطفأ به قسمت کاتالوگ محصولات مکمل های پودر چربی نیکو رشد پایا، پودر چربی کلسیمی، پودر چربی خالص سایت مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *