قیمت مواد خام، مواد افزودنی تولید خوراک 2021 را تحت فشار قرار می دهد.
بر اساس نتایج نظرسنجی سالانه خوراک و تغذیه طیور در استراتژی خوراک، 66 % از تولیدکنندگان طیور و خوراک می‌گویند که اختلالات زنجیره تأمین بزرگترین چالش را برای تجارت آنها در سال 2020 ایجاد کرده است.

با گذشت چندین ماه از سال جدید، بسیاری از مناطق همچنان با سقوط و پیمایش این اثرات. برخی دیگر برای جلوگیری از شوک‌های آینده، کانال‌های عرضه و مشارکت‌های خود را اصلاح می‌کنند. در سه ماهه اول سال 2021، با کاهش عرضه مواد خام و افزایش تقاضا، تولیدکنندگان خوراک شاهد افزایش قیمت ذرت و سویا بودند. که از سال 2014 تاکنون مشاهده نشده است.
80 % از ذینفعان نظرسنجی هزینه مواد خام خود را به عنوان چالش اصلی تجاری خود در سال 2021 ذکر می کنند. در واقع، 38 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی پیش‌بینی می‌کنند که هزینه‌های غلات بین 1 تا 5 % در سال 2021 افزایش یابد و 32 % نگران هستند که امسال بیش از 10 % افزایش یابد. 8% احساس می کنند که در آن باقی خواهند ماند.
63 % از پاسخ دهندگان نگرانند که افزایش قیمت مواد افزودنی خوراک و ریز مواد باعث افزایش بیشتر هزینه های خوراک آنها شود. و اشتباه نمی کنند.
در زمانی که تولیدکنندگان به دنبال جبران قیمت‌های بالای کنجاله سویا و ذرت هستند، منابع گزارش می‌دهند که عوارض لجستیک حمل‌ونقل چینی وجود دارد. که منجر به افزایش قیمت ویتامین‌ها و اسیدهای آمینه در سه ماهه دوم خواهد شد.
به طور طبیعی، پاسخ دهندگان نظرسنجی 2021 نسبت به نسخه های قبلی نظرسنجی چشم انداز خوش بینانه تری نسبت به پیشرفت شرکت خود در سال جاری دارند.
با کمتر از 40% معتقدند که بهبود می یابد و 28% برای کاهش آن آماده می شوند.
علی‌رغم چالش‌های نوسان، بدترین وضعیت همه‌گیری کووید-19 پشت صنعت کشاورزی است و امیدواریم سال 2021 نتایج مثبت، برداشت پربار، و بازگشتی قوی به همراه داشته باشد.

عناوین مجله Feed Strategy – March/April 2021  :

-مواد اولیه

-مواد افزودنی

-نظرسنجی

-حمل و نقل

-افزایش قیمت

مشخصات:

ناشر: Greg Watt

فرمت کتاب: PDF

تعداد صفحات: 48

حجم فایل: 8.52 مگابایت

تاریخ انتشار: 2021

منبع: کیمیا رشد صنعت البرز/https://kimiyaroshd.com