تکنیک ها و اصول عملی گاوداری

تکنیک ها و اصول عملی گاوداری

  • Version
  • Download ۶
  • File Size ۱۰ مگابایت
  • Create Date تیر ۱۱, ۱۴۰۰
  • Downlaod

در این کتاب به روش ها و تکنیک هایی پرداخته شده که غالبا در یک گاوداری به طور روزمره نیاز به انجام آنها است. این تکنیک ها با کار در گاوداری ها و مشاهده ی گاوداران موفق تدوین شده است و هم اکنون در ایالات متحده به دانشجویان دامپروری تدریس می شود.

باعث امیدواری است که این کتاب و عکس های متعدد آن، راه کارهایی مفید و اطلاعاتی کاربردی در اختیار گاوداران در طی انجام وظایف روزمره گاوداری قرار دهد.

کتاب از هشت فصل تشکیل شده است: در فصل نخست بر نحوه‌ی مهار و مقید کردن گاو تاکید شده و ضمن آموزش نحوه‌ی زدن انواع گره و بیان کاربردهای آن‌ها، شیوه‌ی ساخت افسار بازگو و انواع جایگاه‌های مهار دام بررسی گردیده است. در فصل دوم به موضوع سلامت و بهداشت گاو پرداخته شده و پس از توضیح انواع تزریقات و دیگر دستورالعمل‌های مربوط، چگونگی درمان و مقابله با عوارضی نظیر انسداد مری، و درمان آبسه شرح داده شده است. علاوه بر این مطالبی در باب مراقبت از اندام‌های حرکتی گاو و درمان ورم پستان ذکر گردیده است. موضوعات بعدی کتاب عبارت‌اند از: مدیریت عملی گوساله‌ها، مدیریت گاوهای نر، مدیریت عملی تلیسه‌ها، مدیریت تولید در گاوداری، تولید شیر با کیفیت، و نمونه‌برداری از علوفه.

عناوین کتاب تکنیک ها و اصول عملی گاوداری:
- مهار و مقید کردن گاو
- سلامتی و بهداشت گاو
- مدیریت عملی گوساله ها
- مدیریت گاوهای نر
- مدیریت عملی تلیسه ها
- مدیریت تولید در گاوداری
- تولید شیر با کیفیت
- نمونه برداری از علوفه

مشخصات

مؤلفان: تونی سیکورا
مترجم: دکتر غلامرضا قربانی، مهندس رسول کوثر
ناشر: جهاد دانشگاهی واحد اصفهان

زبان: فارسی
رده‌بندی دیویی: ۶۳۶.۲
سال چاپ: ۱۳۸۵
نوبت چاپ: ۱
تیراژ: ۲۰۰۰ جلد

تعداد صفحات: ۲۹۶
قطع: وزیری
شابک: ۹۷۸۹۶۴۶۱۲۲۷۵۸
فرمت کتاب: PDF
حجم فایل: ۱۰.۷۸۵ مگابایت
منبع: کیمیا رشد صنعت البرز / https://kimiyaroshd.com

توجه

مطالب و محتوی سایت تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این صفحه به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *