افزایش ۲۰ درصدی جوجه ریزی در مرغداری های شیراز

افزایش ۲۰ درصدی جوجه ریزی در مرغداری های شیراز

به گزارش خبرگزاری مهر، ذبیح الله سیروسی با اشاره به دستورالعمل‌های ابلاغی به منظور تأمین نهاده‌های دام و طیور و تنظیم بازار مرغ، گفت: میزان جوجه ریزی در دو ماه ابتدای امسال در این شهرستان به بیش از یک میلیون و ۹۸۰ هزار قطعه در ۵۱ واحد مرغداری گوشتی رسیده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: این تعداد از جوجه ریزی مورد اشاره در واحدهای مرغداری شهرستان شیراز منتج به تولید ۴۵۰۰ تن مرغ زنده معادل ۳۵۰۰ تن مرغ گرم کشتار روز شده است که به منظور تأمین نیاز بازار با نظارت کامل در بین فروشگاه‌های منتخب توزیع می‌شود.

سیروسی با بیان اینکه تمامی واحدهای مرغداری اقلام خوراکی مورد نیاز خود را با قیمت مصوب یارانه دار دریافت و ملزم به فروش مرغ زنده با قیمت ابلاغی بوده‌اند، افزود: در طول دوره زمانی دو ماهه ابتدایی امسال بیش از ۶ هزار تن ذرت و بالغ بر سه هزار تن سویا دولتی به مرغداران شهرستان شیراز تخصیص یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با اشاره به اینکه هفت کشتارگاه کیان مرغ، زرین مرغ، شیراز مرغ، مرغ بال پا، پاسارگاد، فارس ماکیان و مرغ تک در این شهرستان فعال هستند، ابراز کرد: در مدت موصوف بیش از ۹۰ مورد بازرسی توسط کارشناسان این مدیریت از کشتار گاه‌های طیور انجام شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *