بازرسی بیش از ۱۶۰۰ مورد مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی در اشنویه

مهاباد – ایرنا – رییس شبکه دامپزشکی اشنویه گفت. از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۶۵۱. مورد بازرسی از واحدهای عرضه فرآورده‌های خام دامی. این شهرستان انجام و ۲۲۵ کیلوگرم گوشت. و آلایش استحصالی غیر قابل مصرف. هم کشف و معدوم سازی شده است.

رامین علیپور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود. طی این مدت ۷۳۱ هزار و ۳۷۶ نوبت. سر دام سبک و سنگین در تمامی روستاهای تحت پوشش. علیه بیماری‌های مختلف دامی از جمله. در مقابل بیماری‌های دامی تب برفکی. آبله. شاربن. لمپی اسکین. هاری. بروسلوز و طاعون واکسیناسیون شدند.

رییس شبکه دامپزشکی اشنویه اضافه کرد

فاز جدید واکسیناسیون دام‌ها. علیه بیماری تب برفکی نیز با پوشش. ۱۰۰ درصدی روستاهای شهرستان. به صورت رایگان و با هزینه دولتی آغاز شده است.

علیپور همچنین با اشاره. به جوجه ریزی ۷۵۶ هزار قطعه در واحدهای فعال مرغ گوشتی. این شهرستان در سالجاری گفت. امسال همچنین ۱۶ حواله صادرات آبزیان. به کشورهای همسایه. به تعداد هشت هزار قطعه. از این شهرستان صادر شد. و حواله صادرات ۱۸ هزار و ۹۰۰ راس دام زنده. به خارج استان نیز انجام شد.

وی اظهار کرد. همچنین طی این مدت ۱۴ فقره. پرونده متخلفین در زمینه. عرضه فرآورده‌های. خام دامی و کشتار غیر مجاز تشکیل. و به مراجع قضایی معرفی شده است.

علیپور یادآور شد. در راستای آگاهی بخشی و ترغیب. روستاییان و دامداران منطقه. و همچنین جلوگیری و شیوع بیماری‌های نوپدید. نیز ۶ کلاس ترویجی و آموزشی توسط کارشناسان. این اداره در روستاها و مناطق محروم این شهرستان برگزار شده است.

وی از دامداران منطقه خواست. در طرح واکسیناسیون تب برفکی. دام‌های سبک و سنگین که در حال انجام است. با اکیپ های واکسیناسیون. دولتی و خصوصی همکاری لازم را داشته باشند.

شهرستان اشنویه. در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق و ترکیه واقع شده. و دارای بیش از ۱۸۸ هزار راس دام شامل ۱۸۰ هزار راس دام سبک. و هشت هزار راس دام سنگین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.