تبریز1401

بیستمین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنعت دام و طیور، آبزیان و صنایع وابسته تبریز 1401

خبرگزاری آریا.رئیس سازمان جهادکشاورزی. آذربایجان شرقی از برگزاری. بیست و سومین نمایشگاه بین المللی تخصصی. کشاورزی و بیستمین. نمایشگاه بین المللی. دام و طیور. داروهای دامپزشکی. و صنایع وابسته در نمایشگاه بین المللی. تبریز خبر داد.

به گزارش  خبرنگار ما در تبریز. اکبر فتحی در گفتگو. با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت. بیست و سومین نمایشگاه بین المللی. تخصصی کشاورزی. ادوات. ماشین آلات. نهاده ها. تجهیزات آبیاری. و گلخانه ای و بیستمین . نمایشگاه بین المللی. تخصصی دام و طیور. داروهای دامپزشکی. و صنایع وابسته. 14  لغایت 17  تیرماه سال جاری. در محل دائمی نمایشگاه های. بین المللی تبریز. برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان. جهادکشاورزی آذربایجان. شرقی افزود. این نمایشگاه با حضور. 140  واحد تولیدی. و بازرگانی از 20 استان شامل استانهای تهران. آذربایجان شرقی. آذربایجان غربی. اصفهان. البرز. خراسان رضوی. فارس. یزد. مرکزی. قزوین. گیلان.خوزستان. مازندران. گلستان. کردستان. لرستان. سمنان. همدان. زنجان و اردبیل. از ساعت 16  تا 22  در سالنهای. پروین اعتصامی و امیرکبیر. نمایشگاه بین المللی تبریز. پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

فتحی ادامه داد. این نمایشگاه فرصت مناسبی است. برای ارائه آخرین یافته ها. دستاوردها و تولیدات و ابتکارات حوزه کشاورزی تا بستر آشنایی. و تزریق علم روز و فناوریهای نوین. به کشاورزان و بهره برداران این صنایع فراهم شده. و زمینه معرفی آخرین تولیدات. و محصولات واحدهای تولیدی. تبادل دانش و اطلاعات بین تولید کنندگان . ایجاد ارتباط مستقیم و بدون واسطه بین تولید کنندگان. و مصرف کنندگان.آشنایی با سلایق و درخواستهای. مصرف کنندگان. ایجاد فضای رقابتی و بالا بردن حق انتخاب مصرف کنندگان مهیا گردد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی

با اشاره به نامگذاری سالجاری توسط مقام معطم رهبری به عنوان “سال تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین ” گفت: بخش کشاورزی به عنوان بخش مهمی از اقتصاد کشور که مسئولیت بسیار حیاتی تامین غذا و امنیت غذایی را برعهده دارد، می تواند ضمن بهره مندی از ایده های علمی نو و تولیدات دانش بنیان، ضمن خودکفایی در محصولات اساسی و خودبسندگی از واردات ، به رشد اشتغال آفرینی نیز کمک نماید.

فتحی با تاکید بر لزوم شناسایی و احصای ایده های علمی و روشهای نوین تولید مبتنی بر دانش برای بخش کشاورزی افزود: تکلیفی که برای همه فعالان این حوزه ایجاد می شود، تلاش در راستای تسریع ورود دانش و ضریب نفوذ آن در بخش کشاورزی است تا به واسطه آن در شرایطی که با محدودیت منابع مواجه هستیم، افزایش تولیدات کشاورزی به تامین امنیت غذایی کشور منجر گرد لازمه تحقق این امر وجود دانشمندان و کارشناسانی حقیقی و حقوقی و محققین و تولید کنندگانی است که بتوانند به تولید دانش و تجاری سازی و مصرف آن بپردازند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در پایان اظهار امیدواری کرد در سایه این اقدامات با رشد و پیشرفت کمی و کیفی تولید داخلی، ضمن تامین خودکفایی و امنیت غذایی کشور با حرکت به سمت کشاورزی تجاری، افزایش درآمد کشاورزان محقق شده و زمینه حضور بیشتر محصولات استراتژیک کشاورزی ایران در بازارهای جهانی فراهم شود.

منبع: خبرگزاری آریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *