توزیع بیش از ۴۰‌ هزار جوجه یکروزه در مناطق کم برخوردار سردشت

بیش از ۴۰‌ هزار جوجه یکروزه در مناطق کم برخوردار سردشت توزیع شد

سرگرد عبدالله آذرنییاد روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این قرارگاه به همت جهادگران بسیجی شهرستان در راستای جلوگیری از معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه توسط مرغداری‌ها و کمک به اهالی مناطق مرزی کم‌برخوردار اقدام به ابتکاری جدید و توزیع این جوجه‌ها میان مردم کرده است.

وی اظهار کرد: در این اقدام جهادی مرغداری‌هایی که قادر به نگه داشتن و رشد جوجه یک روزه خود نبودند و می‌خواستند جوجه‌ها را معدوم کنند شناسایی سپس هماهنگی‌های لازم به عمل آمد تا جوجه‌ها تحویل بسیج سازندگی شهرستان شده و بین مردم توزیع شود.

سرگرد آذرنییاد ادامه داد: یک بار کامیون جوجه به تعداد بیش از ۴۰ هزار قطعه به ارزش سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از یک مرغداری در شهر تبریز تحویل گرفته شد سپس با حضور ۳۰ نفر از جهادگران هماهنگی‌های لازم با دهیاران و اعضای شورای روستاهای مناطق مرزی کم‌برخوردار جهت توزیع انجام گرفت.

وی با بیان اینکه احتمالا این اقدام جهادی در سطح استان و کشور برای نخستین بار انجام می‌شود، اضافه کرد: این محموله در ۱۶ روستای مرزی شهرستان بین مردم به صورت کاملا رایگان توزیع شد و مقرر شده که ۴۰ هزار قطعه جوجه دیگر نیز در هفته آینده وارد و در مناطق کم برخوردار این شهرستان توزیع شود.

به گزارش ایرنا، شهرستان سردشت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای چهار شهر، سه بخش ربط، مرکزی و وزینه با ۶ دهستان و ۲۲۸ روستای سکنه‌دار و جمعیت ۱۲۰ هزار نفر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *