توزیع گوشت مرغ منجمد برای تنظیم بازار

معاون بازرگانی داخلی. شرکت پشتیبانی امور دام کشور. از توزیع گوشت مرغ منجمد بدون هیچ محدودیتی در بازار خبر داد. و گفت. ذخایر گوشت مرغ کشور از شرایط. مطلوبی برخوردار است.
 
محمد جعفری. با بیان اینکه وضعیت گوشت مرغ. به نرخ مصوب رسیده است. افزود. با توجه به افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار. شرکت پشتیبانی امور دام. از ۱۰ شهریور ماه به منظور. تنظیم بازار این محصول ورود کرده. به طوری که اکنون قیمت گوشت مرغ. در بازار به قیمت مصوب نزدیک شده است.
 
معاون بازرگانی داخلی. شرکت پشتیبانی امور دام کشور اضافه کرد. پیش از این شرکت مازاد گوشت مرغ. کشور را برای حمایت از تولیدکنندگان. داخلی خریداری کرده بود. بنابراین ذخایر ما مطلوب است. و هیچ کمبودی در این خصوص نداریم. و هر زمان که بازار نیاز داشته باشد. ورود می‌کنیم.

به گفته وی.

طبق مصوبه دولت قیمت. هر کیلوگرم مرغ زنده ۴۰ هزارتومان. و قیمت برای مصرف کننده. ۵۹ هزارو ۸۰۰ تومان تعیین شده بود. که اکنون نیز به طور مجدد. با ورود شرکت پشتیبانی. امور دام این رقم به نرخ. مصوب نزدیک شده است.
 
وی اظهار کرد. درحال حاضر توزیع مرغ منجمد. بدون هیچ محدودیتی در تهران. و سایر استان‌های. کشور انجام می‌شود. که البته این فرایند. در صورت درخواست. کار گروه تنظیم بازار استان‌ها. برحسب نیازشان صورت می‌گیرد.
 
جعفری تصریح کرد. بر اساس معرفی نامه. کار گروه تنظیم بازار. استان‌ها هر کیلوگرم مرغ منجمد. درب سردخانه‌های شرکت. پشتیبانی امور دام استان‌ها. با قیمت ۴۵ هزارتومان در اختیار. مباشرین قرار می‌گیرد. و در تهران با قیمت ۴۸ هزار تومان به دست مصرف کنندگان می‌رسد. البته کار گروه‌های تنظیم بازار استانی. خود تعیین کننده نرخ مرغ منجمد. در استان‌ها هستند.

معاون بازرگانی. داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کشور افزود.

به طور حتم شرکت با توزیع خود. تا زمان تنظیم بازار گوشت مرغ حضور می‌یابد. اما تلاش داریم آسیبی به تولیدکنندگان. داخلی وارد نشود.
 
وی با بیان اینکه. وضعیت بازار گوشت مرغ اکنون. به شرایط نرمال نزدیک شده است. گفت. به نظر می‌رسد. نیاز چندانی به دخالت شرکت نباشد. اما تا زمان متعادل شدن. قیمت‌ها در بازار حضور خواهیم داشت.
 
بر اساس آمارهای موجود. اکنون سالانه بین ۲.۵ تا ۲.۷ میلیون تن. گوشت مرغ در کشور تولید. و به بازار عرضه می‌شود.
 
منبع: .itpnews 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *