توقیف ۲۷۰ قلم داروی دامپزشکی از یک ابزار فروشی در قاینات

توقیف ۲۷۰ قلم داروی دامپزشکی از یک ابزار فروشی در قاینات

رییس شبکه دامپزشکی قاینات اظهار کرد: در پی گزارش‌های رسیده مبنی بر فروش داروی دامپزشکی در یک مغازه ابزار فروشی تعداد ۲۷۰ قلم داروی دامپزشکی توقیف شد.

رضا محمودی زاوه، امروز یکشنبه ۸ خرداد به رسانه‌ها گفت: در راستای نظارت‌های دامپزشکی و طی بازدید از محل واحد صنفی در یکی از روستاهای شهرستان با هماهنگی مقام قضایی نسبت به توقیف و ضبط محموله اقدام شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: فروش و توزیع داروی دامی صرفا با مجوز دامپزشکی امکان‌پذیر است و اینکه فردی از روی آگاهی یا نا آگاهی اقدام به فروش و توزیع داروی دامی کند، تخلف است و پیگرد قانونی دارد.

رییس شبکه دامپزشکی قاینات گفت: این اقدام به دلیل اطلاع نداشتن از نحوه تجویز و عوارض دارو احتمال به خطر افتادن سلامت دام و انسان را در پی دارد و تهدیدی علیه بهداشت عمومی است که درخصوص پرونده مذکور شبکه دامپزشکی از خاطی پرونده به مقام قضایی اعلام جرم کرده و در دست بررسی است.

وی بیان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک یا طرح شکایات در این رابطه، با شماره‌گیری ۳۲۵۶۶۴۵۰-۵۱  مراتب را برای پیگیری به اداره دامپزشکی گزارش دهند.

محمودی زاوه یادآور شد: دامداران نسبت به تهیه دارو از داروخانه‌های دامپزشکی با نسخه و تجویز دکتر دامپزشک اهتمام لازم را داشته باشند و از تهیه و استفاده خودسرانه دارو برای دام پرهیز کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *