تردد دام داخل استان

کسی حق توقیف دام در حال تردد داخل استان را ندارد

استاندار کردستان گفت: تردد دام داخل استان و کشور قاچاق نیست و هیچکس حق توقیف آن را ندارد.

بهمن مرادنیا در سومین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، در خصوص گزارش مدیرکل تعزیرات مبنی بر تلف شدن ۱۵ راس دام سبک توقیف شده، اظهار داشت: کردستان یک استان دامداری است و جابجایی دام در داخل استان و  حمل آن به استان های دیگر کشور، قاچاق نیست.

وی با یادآوری مصوبه جلسات قبل در خصوص قاچاق نبودن دام در ترددهای داخل استانی، تصریح کرد: قوانین و دستورالعمل ها قابل احترام و لازم الاجراست اما برخی رفتارهای بیرحمانه صورت می گیرد که موجب آزار مردم می شود.

مرادنیا با اذعان به اینکه، بارها گفته شده اگر دام به سمت خارج از کشور رفت توقیف کنید اما جابجایی آن در داخل استان و کشور قاچاق نیست، متذکر شد: کشاورزان امسال محصول نداشتند اگر دام های آنها هم توقیف و تلف شوند پس چگونه زندگی کنند. ‌

در این جلسه همچنین مشکلات مرز رسمی باشماق بررسی شد که استاندار در این خصوص اظهار داشت: بخش عمده مشکلات مرز باشماق به ساماندهی این مرز بازمی گردد.

مرادنیا با اشاره به اهمیت این مرز برای کشور، خاطرنشان کرد: این پروژه نباید طولانی شود و اگر می خواهیم از فرصت ها استفاده کنیم باید شعار و عمل را به هم نزدیک کنیم.

وی بر ضرورت مجهز شدن تیرپارک های مرز باشماق به تجهیزات آتشنشانی تاکید کرد و گفت: در مقابل برخی تهدیدها به راحتی عبور می کنیم اما این تهدیدها جبران ناپذیر است و جان و مال مردم و حیثیت استان را تهدید می کند.

مرادنیا در خصوص موضوع کشف قاچاق از سوی پست استان متذکر شد: مدیر باید تصمیم گیرنده باشد و اگر خلافی صورت گرفته سریع گزارش و جلوی تخلفات گرفته شود تا مردم امنیت و آرامش را در خدمات پست شاهد باشند.

استاندار کردستان در پایان خاطرنشان کرد: اگر وظیفه ای بر عهده داریم باید آنرا به درستی انجام دهیم؛ اما گاهی با تعلل یا تاخیر کار را انجام می دهیم، باید تسریع کنیم شاید در مورد کسی اشتباه شده باشد و شخص از اتهام قاچاق تبرئه شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *