خرید دام زنده عشایر به قیمت هر کیلوگرم ۴۵ هزارتومان در فارس

خرید دام زنده عشایر به قیمت هر کیلوگرم ۴۵ هزارتومان در فارس

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان فارس گفت: این سازمان، دام زنده عشایر را به قیمت هرکیلوگرم ۴۵ هزار تومان، از دامداران خریداری می‌کند.

رهام رحمانی شنبه ۸ خرداد در حاشیه جلسه خرید تضمینی دام مازاد عشایر، گفت: دام زنده عشایر به قیمت ترکیبی هر کیلوگرم ۴۵ هزارتومان توسط شرکت پشتیبانی امور دام و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیریت شهرستانهای استان، اداره کل امور عشایر استان و شهرستانها و همچنین ادارات کل دامپزشکی استان و شهرستان‌ها و با مباشرت اتحادیه شرکت های تعاونی عشایر خریداری می‌شود.

او افزود: در این طرح که دستورالعمل آن توسط دفتر مرکزی اداره کل پشتیبانی امور دام کشور ابلاغ شده است، به ازای هر کیلوگرم دام زنده، سه کیلوگرم جو یارانه‌ای و دولتی به عشایری که دام خود را به دولت می‌فروشند، تعلق می‌گیرد.

رحمانی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم بارش‌ها در سال جاری و خشکسالی به وجود آمده، دامداران عشایری و روستایی باید مورد حمایت قرار می‌گرفتند تا دسترنج آنها که به صورت دام سنگین و سبک است بر اثر خشکسالی تلف نشود.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان فارس گفت: امیدواریم با اقدام به موقع ادارات و سازمان های دولتی، اتحادیه و شرکت های تعاونی عشایری استان و دامداران عملیات خرید به زودی شروع شود تا از ضرر و زیان بیشتر  تولیدکنندگان جلوگیری شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *