خشکسالی مهمترین دغدغه‌ جامعه روستایی و عشایر اهر است

خشکسالی مهمترین دغدغه‌ جامعه روستایی و عشایر اهر است

امام جمعه اهر با بیان این‌که خشکسالی از مهمترین دغدغه‌های جامعه روستایی و عشایری این شهرستان است، گفت: مسئولان ارشد استانی و شهرستانی باید با مدیریت صحیح و اتخاذ تدابیر لازم از هرگونه ضرر و زیان مالی به جامعه عشایری و روستایی جلوگیری کنند.

حجت الاسلام جواد حاجی زاده در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این‌که دامداران روستایی و عشایری باید مورد حمایت مسئولان قرار گیرند، اظهار کرد: متاسفانه امسال به دلیل خشکسالی و کمبود منابع آبی در بیشتر مناطق کشور و خصوصا شهرستان اهر شاهد مشکلات زیادی در بین جامعه عشایری و روستایی هستیم که نیاز به حمایت همه جانبه مسئولان از این قشر جامعه است.

وی گفت: به دلیل کمبود منابع آبی و خصوصا مشکل در تهیه خوراک دام و غیره روستائیان و عشایر متاسفانه دام‌ها و خصوصا دامهای مولد که حاصل چند سال دسترنج آنهاست بعضا با کمترین قیمت به فروش می رساد که این جنایت و خطری جدی برای منطقه و حتی کشور است و باید مسئولان به طور جدی برای حل این مشکلات وارد عمل شوند و از عشایر و روستائیان حمایت نمایند.

امام جمعه اهر از دیگر مسائل جامعه را مصرف صحیح منابع آبی و حامل های انرژی برشمرد و افزود: در کنار حل دغدغه ها و مشکلات مردم در خصوص حامل های انرژی توسط مسئولان، باید مردم نیز در مصرف درست آب، برق، گاز و غیره کاملا دقت داشته باشند تا خدای نکرده دچار مشکل نشوند.

وی گفت: خوشبختانه به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران امروز شاهد بهره مندی بیشتر مناطق روستایی و عشایری از نعمت گاز، برق، آب شرب و غیره هستیم و امیدواریم در ادامه نیز با حمایت های همه جانبه مسئولان بزودی در شهرستان اهر شاهد بهره مندی کلیه مناطق روستایی و عشایری این شهرستان از نعمت آب شرب و حامل های انرژی باشیم تا تمام مردم در آسایش و به دور از هر گونه دغدغه زندگی کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *