قیمت تخم مرغ ۲۰ درصد از نرخ مصوب ارزانتر شد

قیمت تخم مرغ ۲۰ درصد از نرخ مصوب ارزانتر شد

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت:

با اصلاح نظام یارانه قیمت مصوب هر کیلو تخم‌مرغ درب مرغداری ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شد. که با نرخ فعلی ۲۰ % اختلاف دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان حمید رضا کاشانی گفت قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ. درب مرغداری ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان معادل شانه ای ۵۸ تا ۶۰ هزار تومان است که با نرخ مصوب  اعلامی ۲۰ % و قیمت تمام شده واقعی ۴۵ % اختلاف دارد.

به گفته او علی رغم آنکه زیان سنگینی به صنعت طیور وارد شده است. اما خبری از مشوق صادراتی نیست و عملا صنعت رهاست.

کاشانی می گوید. با توجه به جوجه ریزی ها پیش بینی می شود. که تولید تخم مرغ در شهریور به ۳ هزار و ۳۰۰ تا ۳ هزار و ۴۰۰ تن در روز برسد. که حداکثر مصرف داخل ۲ هزار و ۹۰۰ تا ۳ هزار تن است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت با اصلاح نظام یارانه طی سه ماه اخیر در مجموع ۳ هزار تن تخم مرغ از مرغداران خرید تضمینی شده که برابر تولید یک روز تخم مرغ کشور است. ضمن آنکه در پرداخت پول بی نظمی صورت گرفته است.

بنابر آمار اعلامی اتحادیه مرغداران از ابتدای سال ۲ هزار تن تخم مرغ صادر شد. که مجدد به سبب عدم رقابت با تجار ترکیه متوقف شد. و طی چند روز گذشته به سبب زیان مرغداران از با پرداخت مشوق از جیب تولیدکننده. روزانه ۱۰۰ تن تخم‌مرغ صادر می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *