قیمت خرید حمایتی دام خراسان‌شمالی افزایش یافت

بجنورد. ایرنا- مدیرکل پشتیبانی امور دام. خراسان شمالی گفت. قیمت خرید حمایتی دام مطابق. مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان. از یک کیلوگرم ۲۱۲ هزار تومان. به ۲۱۷ هزار تومان افزایش یافت.

علیرضا توسلی نیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌

دامداران خراسان شمالی. در سفر اخیر وزیر جهاد کشاورزی. از قیمت حمایتی پایین. گوشت قرمز گلایه داشتند. که وی قول مساعد برای بررسی. این موضوع داد. و اکنون این وعده محقق شد.

وی تصریح کرد. بر این اساس قیمت خرید حمایتی. گوشت پنج قطعه کارتنی از ۲۱۲ هزار تومان. به ۲۱۷ هزار تومان افزایش یافت. و دامداران این خطه از این پس دغدغه ای. در این رابطه نخواهند داشت.

مدیر کل پشتیبانی امور دام خراسان شمالی افزود. ۱۲ هزار و ۴۰۰ راس بره نر و ۴۰۰ راس گوساله نر. پروار با مباشرت اتحادیه ها دریافت. کشتار. قطعه بندی و بسته بندی شد. و تاکنون ۳۳۰ تن گوشت منجمد کارتنی. در سردخانه های استان ذخیره شد.

وی گفت. خراسان شمالی با ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار راس دام سبک. و ۸۳ هزار راس دام سنگین. در زمره هفت استان اول کشور در جمعیت دام سبک قرار گرفته است. و این مهم ضرورت توجه به تولید گوشت قرمز. را به عنوان یکی از استان های صادر کننده. نمایان می سازد.

توسلی نیا تصریح کرد. بر اساس ابلاغ دستور العمل. طرح خرید گوشت گوسفند منجمد کارتنی. از محل مازاد تولید استان. خرید گوشت قرمز توسط شرکت پشتیبانی. امور دام و با مباشرت اتحادیه های دامپروری. از تاریخ هشتم تیرماه سال جاری در سطح. استان اجرایی شد.

خراسان شمالی. قطب دامپروری کشور است. و معیشت بسیاری از مردم به این بخش گره خورده است. اما تار و پود این صنعت این روزها گرفتار خشکسالی. و کاهش بارندگی شده. و دامداران دام های لاغر و مولد را که ذخایر استراتژیک دام محسوب می شوند. به اجبار به فروش می رساندند. که واسطه ها از این فرصت استفاده می کردند. و دام های این قشر زحمتکش را با قیمت پایین خریداری می کردند. که این امر موجب گلایه آنان شده بود.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.