لزوم مشارکت مردم در سامانه هوشمند توزیع مرغ

لزوم مشارکت مردم در سامانه هوشمند توزیع مرغ/ وضعیت تولید مطلوب است

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی لرستان بر لزوم مشارکت مردم برای جلوگیری از خروج مرغ در سامانه هوشمند توزیع تأکید کرد.

ناصر نجیب‌زاده امروز ۲۹ تیرماه، اظهار کرد: سالانه ۴۲ تا ۴۵ میلیون قطعه جوجه ریزی در سطح استان انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در چهار ماه امسال ۱۵ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در سطح استان انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد را شاهد هستیم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی لرستان وضعیت تولید مرغ در استان را مطلوب دانست و افزود: ماهانه حدود ۶ هزار تن میزان تولید مرغ در استان بوده، این در حالی بوده که میزان مصرف ماهانه گوشت مرغ ۴ هزار و ۵۰۰ تن است.

نجیب‌زاده با اشاره به تولید ۹۵۰ تن گوشت مرغ در دوماهه ابتدایی سال، تصریح کرد: با این وجود به دلیل کاهش جوجه‌ریزی در مناطق جنوبی کشور، شاهد کاهش تولید مرغ نیز هستیم و فشار به استان‌هایی که تولید بالایی دارند، وارد می‌شود.

وی ادامه داد: سالانه میزان تولید استان بیش از ۷۵ هزار تن است و میزان مصرف ۵۰ هزار تن، حال اینکه به دلیل کاهش تولید و جوجه‌ریزی شاهد افزایش قیمت این محصول شدیم که این اختلاف قیمت ایجاد شده در برخی مناطق فرصت را برای سودجویان برای خارج کردن مرغ  فراهم کرد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی لرستان با تأکید بر لزوم مشارکت مردم برای جلوگیری از خروج مرغ در سامانه هوشمند توزیع، اظهار کرد: در این سامانه کد ملی درخواست نشده و سهمیه بالاتر از میانگین مصرف روزانه و سالانه پیش‌بینی شده است.

نجیب‌زاده با اشاره به رصد شبانه‌روزی نیروهای نظارتی بر مراحل تولید تا توزیع گوشت مرغ، خاطرنشان کرد: طی روزهای آینده روال عادی را در این زمینه خواهیم دید.

وی، میانگین مصرف روزانه استان را ۱۳۰ تن عنوان و اضافه کرد: روزانه به همین میزان کشتار و یا بالاتر را در استان شاهد بودیم، ضمن اینکه به دنبال افزایش ۱۵ درصدی کشتارها در روزهای پیش‌رو هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *