معدوم کردن جوجه یک‌روزه

معدوم کردن جوجه یک‌روزه در استان قزوین ممنوع شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، رضا افلاطونی بعدازظهر امروز در نشست هماهنگی پرداخت تسهیلات دامداران و مرغداران که در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: تولیدات و محصولات مازاد دام و طیور این استان شامل گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ ، جوجه یک‌روزه و شیر خریداری می‌شود و تولیدکنندگان هرگز نگران اضافه تولید نباشند.

وی با بیان اینکه به هر اندازه جوجه یک روزه، گوشت، مرغ و تخم مرغ و شیر در استان تولید شود مازاد آن با نرخ مصوب خریداری می‌شود، اضافه کرد: بنابراین هرگونه معدوم کردن جوجه در استان قزوین ممنوع بوده و اخلال در نظام اقتصادی تلقی می‌شود. البته گرچه هیچکدام از مرغداران استان چنین اقدامی انجام نمی‌دهند؛ اما لازم است که از ارتکاب هرگونه تخلفات به این شکل پیشگیری شود.

افلاطونی ادامه داد: جذب تسهیلات برای تامین نهاده‌ و تدوام تولید مرغداران این استان باید در اولویت کار اتحادیه‌ها قرار گیرد و برای تامین سرمایه نسبت به بارگزاری مرغداری‌ها در سامانه اقدام کنند. جذب نهاده‌ برای مرغدارانی که از قبل طلبکار هستند و واحدهایی که تازه جوجه‌ریزی کرده‌اند، باید در دستور کار معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قرار گیرد.

جوجه‌ریزی ۱۷ درصد افزایش یافت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در بخش دیگری از صحبت‌هایش با ذکر اینکه زیرساخت‌های مرغداری استان قزوین برای جوجه‌‌ریزی و جوجه‌کشی آماده است، گفت: از ۴۵۴ واحد مرغداری در استان ۲۲۸ واحد برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده‌اند. در ضمن برای جذب تسهیلات در واحدهایی که چک‌های برگشتی و معوقات بانکی دارند، به شکل ملی پیگیری لازم صورت پذیرد تا تولیدکننده با مانع روبرو نشود.

افلاطونی تامین نهاده و سرمایه در گردش واحدها را از اولویت استان برشمرد و گفت: خوشبختانه در استان قزوین این دوره جوجه‌ریزی نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۷ درصد افزایش جوجه‌ریزی روبرو بودیم و به اندازه کافی جوجه‌ریزی در استان انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *