شیراز 1401

افتتاح شانزدهمین نمایشگاه دام و طیور در شیراز با میزبانی از فعالان اقتصادی ۴ کشور

به گزارش ایرنا، علی فرهادی روز چهارشنبه در آیین گشایش شانزدهمین نمایشگاه دام، طیور و صنایع وابسته و سومین نمایشگاه شیلات و آبزیان در شیراز که با حضور جمعی از مسولان استانی و کشوری و هیات های تجاری و مقامات اقتصادی از قطر، عمان، عراق و اقلیم کردستان برگزار شد، گفت: نمایشگاه های بین المللی فارس این بار میزبان فعالان و متخصصانی در حوزه دام، طیور و شیلات و آبزیان است. 

وی افزود: شانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته و سومین نمایشگاه شیلات و آبزیان با حضور بیش از ۱۲۰ شرکت فعال و موفق در حوزه های مرتبط، در محل دائمی نمایشگاه های فارس برپا شده است. شرکت های حاضر در این نمایشگاه در حوزه های خوراک دام و طیور، ریز مغذی ها، ماشین آلات و تجهیزات صنایع دام و  طیور فعالیت دارند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس ادامه داد: این نمایشگاه از ۲۸ اردیبهشت در مساحتی به متراژ هفت هزار متر مربع و در سالن های حافظ، سرو، نرگس، بهار و بخشی از فضای باز نمایشگاه ها برگزار می شود.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان در این نمایشگاه از استان های تهران، خراسان رضوی، فارس، اصفهان، مازندران، البرز، قزوین، یزد، قم، گلستان، لرستان، شهرکرد، مرکزی، آذربایجان شرقی و غربی هستند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: برگزاری این نمایشگاه در استان فارس به عنوان استان پیشرو در کشور در حوزه تولیدات دامی و محصولات لبنی دارای اهمیت فراوانی است و از طرفی به دلیل نزدیک بودن کشور به حوزه خلیج فارس، این استان مکان مناسبی جهت ایجاد بازارهای صادراتی این محصولات است.

فرهادی افزود: نمایشگاه ها می توانند فرصت و شرایط لازم را جهت ارتباط و تعامل مستقیم بخش تولید و توزیع و مصرف فراهم کنند و در نهایت منجر به انعقاد قرارداد، تفاهمنامه و ثبت سفارشات بر مبنای نیازسنجی فنی و علمی شوند و خروجی این زنجیره و چرخه، شکل گیری رونق اقتصادی و تولید ایرانی دانش بنیان است.

وی با بیان اینکه در این رویداد، هیات های تجاری و مقامات بلندپایه اقتصادی از کشورهای قطر، اقلیم کردستان، عراق و عمان حضور خواهند داشت، گفت: بطور قطع برگزاری اینچنین نمایشگاه هایی موجب شناسایی نیازهای فنی و تکنولوژی و تامین آنها، زمینه ساز ورود به بازار های خارجی و توسعه صادرات و اشتغالزایی می شود.

فرهادی افزود: علاقه مندان به رویدادهای مهم اقتصادی می توانند تا روز شنبه سی و یکم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ با مراجعه به محل دائمی نمایشگاه های بین المللی فارس، از این رویداد بازید کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *