کمبود و افزایش قیمت خوراک مرغ / مرغ داران دنبال فروش نهاده‌ها

مرغداران دنبال فروش نهاده‌ ها در پی کمبود و افزایش قیمت خوراک مرغ

رئیس اداره دامپزشکی ورامین گفت: ۵۰۰ هزار قطعه مرغ تخم گذار ، ۱۲۰ هزار مرغ گوشتی ، ۱۰۰۰ واحد تولید دام و تولید روزانه ۶۰۰ تن شیر و ۳۴ کارگاه سورت روده باعث شده است که شهرستان ورامین یکی از قطب‌های تولید، حفاظت و پخش دام و طیور استان تهران باشد.

مهدی اصغری رئیس اداره دامپزشکی ورامین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا بیان کرد: مجموعا ۱۲ نیرو داریم و نظارت و حاکمیت در امور پرورش دام و ذبح آن با اداره دامپزشکی است.

وی افزود: در حال حاضر وجود بیش از یکصد دامپزشک و ۱۴ داروخانه دامی، ۱۰۴مرکز عرضه طیور کشتار شده،  ۵۰۰ هزار قطعه مرغ تخم گذار و ۱۲۰ هزار مرغ گوشتی، ۱۰۰۰ واحد تولید دام و تولید روزانه ۶۰۰ تن شیر و  ۳۴ کارگاه سورت روده باعث شده است که شهرستان ورامین یکی از قطب های تولید، حفاظت و پخش دام و طیور استان تهران گردد.

اصغری نظارت ها را در خصوص دام بسیار قوی و قاطع دانست و تصریح کرد: متاسفانه با کمبود و گران شدن خوراک مرغ، مرغ داران دنبال فروش نهاده ها هستند و در خصوص تولید دام و طیور نیز، پرورش غیر مجاز مشکل جدی ما است و آلودگی این مراکز برای سلامتی مردم و محیط از جمله مشکلاتی است که با آن در ارتباط هستیم که در صورت مشاهده سریعا برای پلمپ این مراکز وارد با دستور قضایی وارد عمل خواهیم شد.

رئیس اداره دامپزشکی ورامین بیان کرد:  در جنوب شرق استان تهران آزمایشگاه تشخیص بیماری های مرغ در ورامین وجود دارد و کیت تشخیص بیماری آنفولانزا پرندگان و داروهای دامپزشکی با توجه به اینکه اغلب وارداتی است مشکلی در تهیه آنها نداریم.

این مقام مسئول با تاکید بر نظارت ویژه بر ذبح دام در مراکز کشتارگاهی اظهار کرد: در ایام مختلف مانند عید قربان و تاسوعا و عاشورا کشتارگاه شهر ورامین را با تمامی امکانات بصورت رایگان در خدمت مردم قرار می دهیم تا مردم عزیز از سلامت دام کشتار شده خود اطمینان حاصل نمایند.

اصغری بیماری آنفولانزای حاد پرندگان را از جمله مشکلات جدی تولید کنندگان طیور دانست و افزود: شهرستان ورامین با توجه به مهاجرت پرندگان مهاجر به تالاب های موجود در آن مستعد داشتن بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان است و نمونه آن اینکه مدتی قبل بود که یازده هزار بوقلمون آماده ذبح به ارزش دو میلیارد تومان بعلت آنفولانزا فوق حاد پرندگان تلف شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *