۲۶۳ هزار تن انواع خوراک دام و طیور در استان سمنان توزیع شد

۲۶۳ هزار تن انواع خوراک دام و طیور در استان سمنان توزیع شد

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی شاه‌حسینی در نشستی با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی جهاد کشاورزی سمنان با اشاره به سیستم توزیع نهاده‌های دام و طیور در سطح استان سمنان، تاکید کرد: فعالیت سامانه بازار گاه توزیع نهاده‌های کشاورزی از ابتدای سال ۹۹ به‌طور رسمی آغاز و به نحوه توزیع نهاده‌ها نظارت دارد.

وی با بیان اینکه در سال قبل از طریق همین سیستم ۲۶۳ هزار تن انواع خوراک دام و طیور در استان سمنان توزیع شده است، تاکید کرد: در گذشته توزیع نهاده‌ها به‌صورت دستی بود و با نامه‌نگاری انجام می‌شد اما از سال ۹۹ توزیع نهاده از طریق این سامانه انجام می‌شود.

نظارت از تولید تا عرضه

معاون جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به تعیین سهمیه نهاده از وزارتخانه در سامانه بازار گاه، تاکید کرد: بازار گاه سامانه اصلی توزیع خوراک دام و طیور کشور محسوب می‌شود که در اجرای ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز طراحی شد و هدف از ایجاد آن شفافیت و قانونمندی بازار نهاده‌ها است.

شاه حسینی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر و درباره دیگر مزیت‌های این سیستم، گفت: نظارت از تولید تا عرضه در کنار کاهش قیمت و زمان عرضه مناسب نهاده‌ها از دیگر مزیت‌های این سامانه هستند لذا باید گفت از مهر ۹۹ وزارت جهاد کشاورزی ابتدا واحدهای مرغ تخم‌گذار را به‌صورت سیستمی در داخل سامانه قرارداد و خود مرغدار به‌صورت مستقیم از بندر نهاده تخصیصی خود را می‌خرد و از این طریق واسطه‌ها حذف شدند.

وی گفت: در سال گذشته ۶۶ هزار و ۲۹۸ تن کنجاله سویا، ۱۴۱ هزار و ۱۲۵ تن ذرت، ۵۵ هزار و ۱۹۵ تن جو و یک هزار و ۵۸ تن کنجاله کلزا از طریق سامانه بازار گاه خریداری شد همچنین باید گفت این میزان کنجاله سویا توسط یک هزار و ۴۶۳ نفر، برای ذرت توسط یک هزار و ۹۸۴ نفر، جو ۶۸۸ نفر و کلزا نیز توسط هفت نفر خریداری شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *