۲ فروند قایق تندرو حامل قاچاق دام زنده در آب های قشم توقیف شد

قشم – ایرنا – فرمانده پایگاه دریابانی قشم از توقیف ۲ فروند قایق تندرو حامل دام زنده قاچاق در ۲۴ ساعت گذشته با تلاش مرزبانان این پایگاه در آب‌های این جزیره خبر داد.

سرهنگ صفر متاجی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار با بیان اینکه این محموله‌ های قاچاق شامل ۶۷ راس گوسفند و دام زنده است. اظهار داشت. در این عملیات انتظامی، علاوه بر توقیف ۲ فروند شناور، چهار نفر از قاچاقچیان نیز دستگیر شدند.

وی توضیح داد: ارزش احشام کشف شده با احتساب. شناورهای توقیفی  ۶ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال است.

فرمانده پایگاه دریابانی قشم با اشاره به اینکه قاچاقچیان قصد داشتند. به وسیله قایق‌ های تندرو این محموله‌ دام زنده را به  کشورهای حوزه خلیج فارس منتقل کنند. افزود. خوشبختانه با اقدام به موقع و عملیات ضربتی مرزبانان، از خروج این محموله‌ ارزشمند دام از مرزهای کشور و خسارات ناشی از آن جلوگیری شد.

سرهنگ متاجی اعلام کرد: دریادلان پایگاه دریابانی قشم با قاطعیت و اشراف کامل بر مرزهای آبی این خطه از میهن اسلامی نظارت کامل دارند و مقابله با قاچاق دام زنده، قاچاق سوخت و برخورد با افراد سودجو را در دستور کار خود قرار داده‌ اند.

به گزارش ایرنا. خلیج فارس با گستره نزدیک به ۲۳۷ هزار و ۴۷۳ کیلومتر مربع. بین ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ واقع شده است.

استان هرمزگان با دارا بودن

بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی از سواحل شرق استان (جاسک) در دریای عمان تا سواحل نیلگون خلیج فارس در شرق استان (پارسیان) و برخورداری از جزایر ۱۴ گانه خلیج فارس، یکی از مهم ترین و راهبردی ترین استان های ایران است.

جزیره قشم با مساحتی معادل هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع به عنوان بزرگترین جزیره‌ خلیج فارس شناخته می شود.

این جزیره تا ساحل بندرعباس حدود ۲۰ کیلومتر فاصله داشته و دارای طول جغرافیایی ۸۸/۵۵ درجه و عرض جغرافیایی ۸۹/۲۹ درجه می باشد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *