تولید ۲۵ درصد جوجه یک روزه در گیلان

۲۵ درصد جوجه یک روزه کشور در گیلان تولید می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، میر حجت علی اکبرنژاد ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص تولید محصولات کشاورزی در استان گیلان، اظهار کرد: طرح مردمی سازی یارانه از ۲۱ اردیبهشت شروع و از همان تاریخ اقدامات خوبی در حوزه کشاورزی انجام شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به ظرفیت بالقوه گیلان در حوزه تولید محصولات گوشتی، گفت: استان گیلان با تولید ۶۰۰ تن مرغ گوشتی قطب تولید طیور در کشور است که بخشی از این تولیدات به استان‌های دیگر صادر می‌شود.

وی از تولید ۲۵ درصد جوجه یک‌روزه کشور در گیلان خبر داد و افزود: روزانه ۸۰۰ هزار تا یک میلیون جوجه یک‌روزه در مرغداری‌های گیلان تولید و در این استان و همچنین استان‌های همجوار ارسال می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان گیلان ادامه داد: روزانه ۶۰ الی ۷۰ تن مرغ مازاد در گیلان ذخیره سازی و اکنون دو هزار تن مرغ ذخیره شده در گیلان وجود دارد.

علی اکبر نژاد با اشاره به توزیع بیش از یک میلیون جوجه یک‌روزه در روستاهای گیلان بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته یک‌میلیون جوجه در روستاهای کشور با هدف جلوگیری از معدوم‌سازی و کمک به اقتصاد روستا و ایجاد اشتغال توزیع شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *